Nie ulega wątpliwości, iż pudełka tekturowe należą do najbardziej uniwersalnych materiałów opakowaniowych. Lekki karton doskonale zabezpiecza przechowywane produkty i umożliwia ich uporządkowanie. Bogate możliwości formowania tektury pozwalają przy tym na uzyskiwanie różnych kształtów opakowań, które są cenione nie tylko ze względu na swoje walory użytkowe, ale też estetyczne, jak ma to miejsce w przypadku kartonów ozdobnych.

Karton praktyczny i estetyczny

Do zalet tektury jako materiału opakowaniowego należy nie tylko lekkość i wytrzymałość, ale też łatwość obróbki. Dzięki temu możliwe jest uzyskiwanie różnych wymiarów i ciekawych kształtów opakowań, co pozwala na projektowanie ozdobnych pudełek. Na uwagę zasługuje również możliwość barwienia tektury, dzięki czemu opakowania mogą być dostępne w bogatej gamie kolorystycznej. Na rynku znajdziemy szeroki wachlarz tego typu produktów tworzonych z tektury dwu lub trzywarstwowej, w tym również z otwartą falą po stronie zewnętrznej, a nawet z flokowaniem. Ponadto istnieje możliwość zaprojektowania pudełka z otwartym okienkiem lub też ze specjalnym wypełnieniem, czyli wyściółką o ekologicznym charakterze. Tego typu opakowanie nie tylko skutecznie zabezpieczy przechowywane produkty, ale stanie się również ich ozdobą.

Rodzaje kartonów ozdobnych

Jak już wspomniano, kartony ozdobne dostępne są w wielu wariantach różniących się m.in. kształtem i rozmiarem. Przykładowo w ofercie firmy Euro Karton, zajmującej się produkcją opakowań tekturowych, znajdziemy bogaty asortyment pudełek zamykanych. Są to opakowania o różnych wymiarach, które posiadają specjalne wieko, czy to w wersji składanej, czy w formie kompletu. Ponadto ciekawym rozwiązaniem są kartony z uchwytami, które przypominają kosze bądź torebki prezentowe. Do wyboru są także walizki tekturowe ozdobne.

Zastosowania ozdobnych kartonów

W zależności od kształtu i rozmiaru, pudełko ozdobne może mieć różne przeznaczenie. Mniejsze kartony doskonale nadają się np. do przechowywania biżuterii czy innych drobiazgów i sprawdzą się w charakterze opakowania prezentu. Z kolei pudełka o wydłużonym kształcie znakomicie sprawdzą się jako opakowania butelek – tak opakowane wino stanie się eleganckim podarkiem, który można wręczyć bliskiej osobie bądź współpracownikowi. Warto tu również wspomnieć o pudełkach okolicznościowych, tworzonych na różne okazje, np. święta czy urodziny. Istnieje przy tym wiele możliwości personalizacji tekturowego opakowania. Wystarczy np. elegancka wstążka czy specjalnie zaprojektowana naklejka, które sprawią, że taki karton będzie prezentował się jeszcze bardziej efektownie.

Rate this post