Coraz więcej osób postanawia zainwestować w świetliki dachowe. Rozwiązanie pozwala na doprowadzenie do wnętrza domu naturalnego światła, które wpływa na codzienny komfort. Świetliki dachowe mają wiele zalet, dlatego są często wprowadzane w połączeniu z tradycyjnymi oknami. Na czym polega działanie świetlików? Dlaczego warto je wprowadzić w swoim domu? Na co zwrócić uwagę przy wyborze świetlików dachowych.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze świetlika dachowego?

Nie w każdym pomieszczeniu istnieje możliwość montażu tradycyjnego okna. W takiej sytuacji wiele osób postanawia wykorzystać działanie świetlika dachowego, aby rozświetlić wnętrze naturalnym światłem. Świetlik dachowy jest zbudowany z trzech części: zewnętrznej, środkowej i wewnętrznej. Pierwsza z nich znajduje się na powierzchni dachu. Część środkową stanowi sztywny lub elastyczny tunel, który odbija światło. Natomiast częścią wewnętrzną jest plafon zamykający wyjście tunelu. Istnieją różne rodzaje świetlików, ale ich działanie opiera się na tych samych założeniach.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze tego rodzaju okna dachowego? Właściciele domów jednorodzinnych kierują się w tej kwestii przede wszystkim estetyką produktu. Nic w tym dziwnego, ponieważ świetlik powinien urozmaicić lub dopełnić wygląd budynku. Poza tym warto przemyśleć rodzaj tunelu wewnętrznego. Pamiętaj, że nie w każdym miejscu uda się poprowadzić świetlik o sztywnej części wewnętrznej. Poza tym istotną rolę odgrywa wielkość świetlika dachowego. Oddziałuje to bezpośrednio na stopień doświetlenia wnętrza.

Zalety i zastosowanie świetlików dachowych

Ile światła mogą dostarczyć świetliki dachowe? To zależy m.in. od wielkości świetlika oraz rodzaju rury. Świetliki są wprowadzane do pomieszczeń, gdzie nie ma możliwości montażu tradycyjnych okien. Coraz więcej osób postanawia połączyć funkcjonalność świetlików dachowych z estetyką zwyczajnych okien. W ten sposób doświetlają blaty w kuchni, aby usprawnić swoją pracę. Poza tym decydują się na to właściciele okien pełniących jedynie funkcje widokowe.

Wybór jednego z wielu rodzajów świetlików dachowych nie jest prosty, dlatego warto skorzystać z usług ekspertów, np. dystrybutora materiałów budowlanych Az-Dach z Radomia. Doświadczeni eksperci dopasują model produktu do Twoich potrzeb wizualnych oraz funkcjonalnych. Świetliki dachowe to sposób na doświetlenie wnętrz, nie powodując strat ciepła. Okna są odporne na korozję, a ich nieduża waga ułatwia i przyspiesza montaż. Warto skorzystać z usług ekspertów, aby wybrać wysokiej jakości świetlik dachowy.

Rate this post