Trudno wyobrazić sobie wnętrze, w którym brakuje górnego światła. To podstawowy element wyposażenia pozwalający rozjaśnić całe pomieszczenie. Producenci oferują szereg lamp wiszących oraz żyrandoli. Mnogość modeli dostępnych na rynku może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Dowiedz się, czym różnią się te dwa produkty i który sprawdzi się lepiej w pokoju dziennym.

Lampa wisząca a żyrandol – na czym polega różnica?

Różnica pomiędzy lampą wiszącą a żyrandolem wynika z tego, że pierwszego produktu używa się głównie w celu zaakcentowania danego miejsca. Stanowi więc idealną opcję, jeśli chcemy skupić źródło światła na danym przedmiocie, np. wyspie kuchennej, stole jadalnym bądź niewielkim stoliku kawowym. Co więcej, lampa wisząca jest wyposażona w zaledwie jedną żarówkę, podczas gdy żyrandol posiada kilka, a nawet kilkanaście sztuk podłączonych do tego samego punktu. Tak duże rozproszenie światła pozwala odpowiednio doświetlić pomieszczenie.

Jakie rodzaj oświetlenia sprawdzi się najlepiej w pokoju dziennym?

To, jaki rodzaj oświetlenia górnego wybrać do pokoju dziennego zależy w dużej mierze od wielkości pomieszczenia. W przestronnych wnętrzach doskonale sprawdzą się luksusowe żyrandole, które zapewniają dostateczną ilość światła, a jednocześnie dodają ciepła oraz elegancji. Nowoczesne modele wyróżnia unikatowy design – z tego względu świetnie prezentują się w wysokich pomieszczeniach.

Tradycyjny żyrandol nie pasuje jednak do pokoju dziennego, który utrzymany jest w stylu industrialnym. Aby nie przytłoczyć pomieszczenia, postaw na lampę wiszącą. Produkt będzie idealnie współgrał z minimalistycznym klimatem wnętrza, a także podkreślał jego detale. Jeśli jedna lampa widząca nie wystarczy by oświetlić dane pomieszczenie, możesz wykorzystać kilka sztuk i umieścić je obok siebie.

Pokój dzienny to tak naprawdę wizytówka domu – miejsce, w którym spotykamy się z rodziną i podejmujemy gości. Właśnie z tego powodu wnętrze powinno być dobrze doświetlone. Nie ma znaczenia, czy zdecydujemy się na żyrandol czy lampę wiszącą, ponieważ zarówno jedno, jak i drugie musi komponować się z wystrojem pomieszczenia. W eleganckich wnętrzach świetnie prezentują się luksusowe żyrandole, które są również chętnie wybierane do pokoi dziennych urządzonych w stylu minimalistycznym. Produkty stanowią wówczas główną dekorację pomieszczenia. Z kolei aby zbudować nastrój i podkreślić charakter wnętrza lepiej zainstalować lampę wiszącą. Wybór rodzaju oświetlenia jest uzależniony od indywidualnych preferencji klienta – zaznacza specjalista z firmy Living Story.

Warto mieć na uwadze to, że odpowiednio dobrane oświetlenie może optycznie powiększyć lub zmniejszyć pokój dzienny. Jeśli salon jest również Twoim miejscem pracy, pomyśl nie tylko o montażu żyrandola, ale również instalacji lampy wiszącej, która doświetli stolik lub biurko.

Rate this post