Meble składają się nie tylko z półek, frontów szafek i korpusów. Za ich funkcjonalność odpowiadają często niedoceniane elementy, jakim są okucia. To one umożliwiają otwieranie, zamykanie mebli, a także mają wpływ na ich wytrzymałość i stabilność. Wybór tych produktów jest naprawdę spory, ale szczególną uwagę warto poświęcić ofercie, jaka znajduje się w Internecie.

Co zalicza się do okuć meblowych?

Do okuć meblowych należą dobrze wszystkim znane zawiasy. To przy ich pomocy otwierają się drzwiczki szafek kuchennych i dużych mebli garderobianych. Występują w wielu wariantach, dlatego łatwo wybrać model dostosowany do własnych potrzeb.

Bardzo praktycznymi elementami są również stopki meblowe. Montuje się je przy nóżkach regałów, kredensów, witryn czy szafek, aby stały one prosto. Okucia te mają idealnie gładką powierzchnię, dlatego nie trzeba obawiać się, że porysują powierzchnię podłogi.

Do okuć zalicza się również płytki montażowe do stopek meblowych, elementy mogące połączyć ze sobą części sofy oraz wszelkiego rodzaju haki, zaczepy i wsuwki.

Okucia meblowe to cała gama produktów. Aby móc wybierać spośród różnych modeli i rozwiązań, trzeba znaleźć sprzedawcę, który dysponuje bogatym asortymentem. Takich sklepów najlepiej szukać w Internecie” – mówi ekspert ze sklepu Alex-Okucia.

Okucia meblowe w ofercie internetowej

Okucia meblowe można znaleźć w różnych miejscach w sieci. Różnią się one od siebie zaopatrzeniem, jak i jakością sprzedawanych produktów.

Te elementy znajdują się między innymi w ofercie marketów budowlanych, które prowadzą sprzedaż internetową. Mimo że wybór jest tam naprawdę spory, to niekiedy trudno o indywidualną poradę i konsultację z fachowcem. Ponadto można mieć sporo zastrzeżeń co do jakości tych elementów.

Inny sposobem na kupno okuć meblowych jest korzystanie z serwisów aukcyjnych. Może się zdarzyć, że uda znaleźć się tam akcesoria do mebli w okazyjnej cenie. Czasami jednak opisy oferowanych produktów są na tyle skąpe, że można omyłkowo kupić nieodpowiedni model zawiasów czy stopek.

Okuć najlepiej szukać w sklepach internetowych, które specjalizują się w sprzedaży tego typu artykułów. Pracujący tam fachowcy będą chętnie służyli radą i pomocą podczas wyboru potrzebnego elementu. Produkty oferowane przez takich sprzedawców są także pierwszorzędnej jakości. Poza tym małe sklepy internetowe są nastawione na to, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dlatego też można liczyć na to, że każdy znajdzie tam poszukiwany przez siebie rodzaj okucia meblowego.

[avg] ([per]) [total] vote[s]