Stylowe lampy to nie tylko praktyczny element wyposażenia, ale i dekoracyjny gadżet z ogromnym potencjałem. Największy efekt z pewnością budują tutaj lampy wiszące, które po prostu od razu zwracają naszą uwagę po wejściu do danego pomieszczenia. Jeśli planujesz szybką metamorfozę wnętrza, wymień lampę na jeden z najmodniejszych obecnie modeli. Lampę z łatwością dobierzesz do konkretnego stylu, w jakim utrzymane jest wnętrze. Oto wnętrzarskie hity i lampy idealnie nawiązujące do modnych obecnie aranżacji.

Jeśli chcesz nadać wnętrzom charakter industrialny lub loftowy…

Sięgnij po lampę utrzymaną w takim właśnie stylu. Prosty, nieco surowy design niczym wprost z pomieszczeń starej fabryki. Czerń, odcienie miedzi, dla zrównoważenia minimalistycznego wzornictwa także złoto lub srebro. „Druciane” abażury lub klosze jak wycięte z blachy. To przepis na lampę idealnie podkreślającą styl industrialny lub dodającą wnętrzom nuty minimalizmu i prostoty. Lampy wiszące w takim właśnie stylu znaleźliśmy m.in. na https://www.cudownelampy.pl/lampy-wiszace.html. Wbrew pozorom taka propozycja sprawdzi się nie tylko w nowoczesnych, loftowych wnętrzach. Z powodzeniem zestawisz lampę także z bardziej przytulnymi i ciepłymi aranżacjami. 

W sypialni, salonie, czy holu sprawdzi się lampa w stylu glamour

Duża, chromowana lampa efektownie połyskująca dziesiątkami kryształków z powodzeniem zastąpi wszystkie inne dekoracje wnętrza. To propozycja dla wszystkich, którym bliski jest styl glamour, a także poszukujących wyposażenia eleganckiego, wręcz ekskluzywnego, które wniesie nawet do minimalistycznego wnętrza nieco blichtru.

Jeśli chcesz wprowadzić do wybranego wnętrza zmiany w aranżacji nawiązujące do nowości wnętrzarskich, jakie pojawiły się w drugiej połowie 2020 roku, wspomniana lampa sufitowa sprawdzi się doskonale. Jednym z najpilniej poszukiwanych obecnie rozwiązań jest metaliczny blask. Szalenie modne stały się błyszczące podłogi, czy ściany, zwłaszcza w kuchni i łazience. Jeśli nie planujesz gruntownego remontu i wymiany płytek, możesz z powodzeniem sięgnąć po nową lampę i wkomponować ją w dotychczasową aranżację, dokonując zaledwie kosmetycznych zmian w pozostałej części wyposażenia. Metaliczny blask pojawił bowiem bowiem także w meblach, np. w stolikach kawowych, czy elementach dekoracyjnych, jak narzuty, czy poduszki.

Zgodnie z trendami wnętrzarskimi w 2020 roku, czyli prostota i obłe kształty

Jedną z najgorętszych obecnie propozycji wnętrzarskich są elementy wyposażenia i dodatki o zaokrąglonych kantach lub giętej linii. Ich wygląd inspirowany jest stylem art deco oraz aranżacjami modnymi w latach 70-tych XX wieku. Najlepsi producenci mebli i dodatków odchodzą zatem od kątów prostych i ostrych linii na rzecz obłości. Nawet wyspy kuchenne coraz częściej zamiast prostopadłościanu przybierają formę figur przestrzennych o podstawie owalu.

Metamorfoza wnętrza w tym przypadku wydaje się szczególnie prosta. Efekt złagodzenia „ostrości” wnętrza uzyskasz bowiem szybko sięgając po okrągły stolik, miękką pufę, czy poduszki dekoracyjne. Wśród wiszących lamp warto z kolei postawić na model z okrągłym kloszem lub o subtelnej, wyoblonej linii. 

Rate this post