Prędzej czy później nawet w najprzyjemniej urządzonym mieszkaniu lub domu chyba każdego dopada myśl: „a może coś by tu zmienić?”. Nie zawsze jednak dysponujemy czasem i funduszami niezbędnymi do przeprowadzenia remontu czy nawet tylko przemalowania ścian na inny kolor bądź położenia tapet. Na szczęście istnieje jednak rozwiązanie, które w łatwy, szybki i niedrogi sposób pozwoli odmienić charakter pomieszczenia. Są to naklejki naścienne. Co warto o nich wiedzieć?

Wielu osobom mogą kojarzyć się z ozdobami pokoju dziecięcego. O ile jednak doskonale się tam odnajdą, o tyle z równym powodzeniem można zastosować je także w sypialni, salonie czy przedpokoju. Są bardzo cienkie, o matowej lub błyszczącej powierzchni, i wyglądają raczej jak szablon niż „zwykła” naklejka. Trzeba przyjrzeć im się z naprawdę bliska, by odkryć ich prawdziwą naturę. Nie ma więc obaw, że udekorowana nimi ściana będzie wyglądała choćby trochę tandetnie!

Wytrzymałość

Wbrew pozorom również trwałości naklejek na ścianę nie można wiele zarzucić. Klej, którym przymocowane są do powierzchni, wytrzyma spokojnie nawet kilka lat – o ile tylko nie umieścimy ozdoby w bezpośrednim sąsiedztwie źródła ciepła, takiego jak kaloryfer czy lampa. Naklejki łatwo przy tym utrzymać w czystości, ponieważ ewentualne zabrudzenia można przecierać choćby wilgotną szmatką.

Szybki i niedrogi sposób na odmianę wnętrza

Do największych zalet tego typu dekoracji należą jednak przede wszystkim ich nieporównanie niski koszt i łatwość aplikacji: montaż przeprowadzimy samodzielnie w zaledwie kilka minut. Równie niekłopotliwe jest usunięcie naklejek – najlepiej po podgrzaniu ich lekko suszarką, tak by klej przestał wiązać i nie pozostawił na ścianie nieestetycznych śladów. Nawet jeśli więc ozdoba po pewnym czasie nam się znudzi, nic nie stanie na przeszkodzie, by ją wymienić na inną.

Zwłaszcza że do wyboru mamy dziesiątki wzorów i kolorów. By się o tym przekonać, wystarczy zapoznać się np. z ofertą sklepu Kraina Barw. Motywy roślinne, zwierzęce, grafiki, cytaty… Z łatwością znajdziemy naklejki, które wpasują się zarówno w nasz gust, jak i wystrój danego pomieszczenia. Niektóre możemy też samodzielnie rozcinać, by stworzyć niepowtarzalne aranżacje – również poprzez łączenie elementów pochodzących z kilku różnych naklejek.

Nie tylko na ścianie

Szeroki wybór dotyczy także rozmiarów, w których występują te dekoracje. Ponieważ zaś można je umieścić na właściwie każdej równej i suchej powierzchni, nie musimy się ograniczać wyłącznie do ścian: naklejki w mniejszych formatach ożywią również drzwi, meble, lustra czy sprzęty AGD, takie jak choćby lodówka. W sposób subtelny i elegancki lub efektowny i bardzo wyrazisty – decyzja należy do nas!

[avg] ([per]) [total] vote[s]