Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie meblościanki? Poniżej kilka sprawdzonych porad! Koniecznie zobacz przed zakupem!

Meblościanka to bardzo częsty wybór we współczesnych aranżacjach wnętrz. Atutem tego rozwiązania jest przede wszystkim spójność, którą nadaje pomieszczeniu oraz funkcjonalność. Meblościanki mogą składać się z różnych elementów, tworząc ciekawe kombinacje, dobrze dopasowane do potrzeb użytkowników. Ponadto meblościanki doskonale sprawdzają się zarówno w małych pomieszczeniach, jak i w okazałych salonach, zawsze tworząc dekorację głównej ściany. Poniżej zobacz zestawienie cech, na które koniecznie musisz zwrócić uwagę przy wyborze meblościanki.

Na co zwrócić uwagę, przy wyborze meblościanki 

Meblościanka z pojedynczych elementów, czy zabudowana ściana?

Pokolenie, które pamięta lata 60 – 90 XX wieku, na hasło „meblościanka” ma przed oczami funkcjonalny mebel, który najczęściej zajmował całą ścianę, na co wskazuje nawet sama nazwa mebla. Kluczowym elementem meblościanki był barek na alkohol oraz specjalna półka na telewizor marki Rubin.  Współczesne meblościanki, choć korzystają z kultowego wzorca, to zdecydowanie nie przypominają tych z II połowy minionego wieku. Nowoczesne wzornictwo nadało im innego kształtu. Sama meblościanka nie tworzy już jednej, scalonej bryły, ale składa się z kilku mniejszych. Nadal kluczowa jest szafka RTV, która znajduje się w centrum, a towarzyszą jej szafki, witryny, komody oraz wiszące półki.

mebloscianka bralani

Szerokość szafki RTV i przestrzeń nad nią — miejsce na telewizor

Przy zakupie szafki RTV warto zwrócić uwagę na jej parametry. Przemysł branży elektronicznej bardzo szybko się rozwija,  dostarczają użytkownikom coraz lepsze i większe telewizory.  Warto więc przed zakupem meblościanki zorientować się jaki rozmiar telewizora będzie zakupiony i do niego dopasować szerokość szafki RTV.

Kolejna kwestia to przestrzeń nad odbiornikiem telewizyjnym. Modnym rozwiązaniem jest wieszanie telewizora na ścianie. Upewnij się, czy takie rozwiązanie będzie możliwe przy wybranym modelu mebla. Niektóre meblościanki posiadają górne szafki, które mogą kolidować ze zbyt wysoko zawieszonym lub zbyt dużym telewizorem.

Miejsce do przechowywania

Współczesne meblościanki to nie tylko dekoracja ściany, ale również praktyczny mebel, który może oferować sporo miejsca do przechowywania. Duży wybór tych mebli w ofercie sklepów sprawia, że możesz dopasować mebel do swoich potrzeb. Potrzebujesz dużo dodatkowego miejsca do przechowywania? Wybierz meblościankę z dodatkową komodą lub szafą!  Dzięki temu wszystkie domowe akcesoria znajdą swoje miejsce, a Ty zyskasz spójny wygląd salonu.  

 Miejsce do ekspozycji

Modne meblościanki bardzo często są wyposażone  w przeszklone fronty, dzięki temu rozwiązaniu zyskujesz przestrzeń nie tylko do przechowywania, ale również do ekspozycji. Wśród przeszkleń doskonale prezentują się serwisy kawowe, pamiątki z wakacji lub zdobyte nagrody. Dodatkowo niektóre modele oferują podświetlenie LED, które podkreśli zawartość półek oraz zadba o ciekawe efekty wizualne w całym pomieszczeniu.

meblościanka joshua

Modne meblościanki do salonu

Wśród trendów wnętrzarskich aktualnie dominuje kilka stylów: nowoczesny, loftowy i industrialny.

Nowoczesne meblościanki bardzo często posiadają wykończenie na wysoki połysk w kolorze czarnym lub białym. Białe meblościanki mogą sprawić, że pomieszczenie będzie wydawać się większe i bardziej przestronne, natomiast czarne modele dobrze sprawdzą się w dużych i jasnych salonach. Ponadto nowoczesne meblościanki bardzo często posiadają system otwierania PUSH TO OPEN (przyciśnij i otwórz), co podkreśla ich minimalistyczny styl.

Meblościanki do salonu w stylu loftowym lub industrialnym powinny zachować kolory zbliżone do faktury naturalnego drewna, betonu lub marmuru. Wskazana kolorystyka sprawia, że pomieszczenie nabiera surowego charakteru.

Teraz już wiesz, na co zwrócić uwagę przy zakupie meblościanki! W artykule zostały zaprezentowane meblościanki ze sklepu internetowego Mirjan24. Jeśli wśród pokazowych modeli nie znalazłeś odpowiedniej dla siebie, koniecznie zobacz całą ofertę.

Rate this post