Urządzając swój nowy dom lub mieszkanie, warto poszukać oryginalnych mebli dobrej jakości. Można także zdecydować się na zmianę wystroju swoich czterech ścian i wtedy też wybrać meble, które reprezentują ciekawy, niebanalny styl. Takie przedmioty są uniwersalne, nie są krzykiem mody jednego sezonu. O ich uniwersalności świadczy przede wszystkim to, że wykonane są z dobrej jakości drewna. Należą do nich meble kolonialne indyjskie.

Są to meble wykonane z egzotycznego drewna palisandru lub akacji indyjskiej. Mimo, że reprezentują orientalny styl, wyróżnia je ponadczasowa elegancja. Są utrzymane w rustykalnej stylistyce, co sprawia, że ożywiają wnętrza i nadają im przytulnego charakteru.

Meble kolonialne indyjskie, wykonane z litego drewna egzotycznego, można zamówić w sklepie internetowym Dobre Meble, który ma swoją stronę dobremeble.net. Firma jest bezpośrednim importerem mebli z Indii i krajów Dalekiego Wschodu. Zajmuje się także sprzedażą ozdób i dekoracji z krajów azjatyckich. Oferowane produkty są wysokiej jakości, wykonane z dbałością o wszystkie szczegóły. Meble indyjskie produkowane są w indyjskich manufakturach, które objęte są stałą i bezpośrednią kontrolą pracowników firmy Dobre Meble. Firma stawia na jakość i jej głównym celem jest zadowolenie klientów, nawet tych najbardziej wymagających. Oferta sklepu skierowana jest zarówno do odbiorców indywidualnych, jak i hurtowych.

W swoim asortymencie firma posiada zarówno całe zestawy mebli w stylu indyjskim, jak i pojedyncze elementy wyposażenia, takie jak np. komody, biurka czy stoły. Meble nawiązują do stylu kolonialnego, który łączy w sobie egzotykę i klasyczny wystrój wnętrz. Styl kolonialny tworzy klimat komfortu z nutką przygody. Meble w tym stylu są masywne, najczęściej ciemne. Wśród mebli kolonialnych najpopularniejsze są komody z licznymi szufladkami, masywne biurka i przeszklone biblioteczki. Charakteru tym meblom mogą dodawać elementy z metaloplastyki oraz piękne okucia.

W ofercie sklepu internetowego dobremeble.net znaleźć można takie przedmioty, jak: witryny kolonialne, komody RTV z metaloplastyką, komody na wino, kufry drewniane i rattanowe, stoliki i taborety kolonialne. Z większych mebli dostępne są szafy wykonane z różnych gatunków drewna i w różnych kolorach. Szafy mogą być wyprodukowane z litego drewna akacji indyjskiej, palisandru, dębu chilijskiego lub litego drewna egzotycznego mango. Są przeważnie w ciemnych kolorach, ale w zależności od gatunku drewna mogą być też jasne. Szafy mogą być także wykonane z rattanu i wówczas dostępne są w trzech kolorach – miodowym, oliwkowym i koniakowym. Wszystkie meble charakteryzują się interesującymi wykończeniami, mają ręcznie rzeźbione stylowe wzory.

W stylu kolonialnym można urządzić cały pokój, np. sypialnię. Można wtedy kupić łóżko ze stelażem wykonane z litego drewna palisandru, wnętrze najlepiej urządzić w ciepłym kolorze czerwonym lub brązowym. W stylu kolonialnym dostępne są również szafki nocne. Wystrój sypialni doskonale uzupełni lustro indyjskie, oprawione w bogato zdobioną ramę wykonaną z drewna.

W podobnym stylu można urządzić jadalnię. Do wyboru są różne komplety obiadowe, składające się ze stołu i sześciu krzeseł. Krzesła są przeważnie drewniane, bez obić. Wyjątkowo eleganckim zestawem jest zestaw składający się z krzeseł obitych tkaniną z siedziskami z bawolej skóry. Bardzo stylowe są również komplety stołów i krzeseł wykonanych z rattanu. Należy do nich oryginalny komplet kawowy, składający się ze stolika ze szklanym blatem i dwóch krzeseł.

[avg] ([per]) [total] vote[s]