Solidne, funkcjonalne, dostosowane do wymogów branży – takie właśnie powinny być meble do sklepu. Nie każdy producent jest jednak w stanie zapewnić wysoką jakość dostarczanego umeblowania. Na co warto zwracać uwagę, szukając rzetelnej firmy?
Solidne, funkcjonalne, dostosowane do wymogów branży – takie właśnie powinny być meble do sklepu. Nie każdy producent jest jednak w stanie zapewnić wysoką jakość dostarczanego umeblowania. Na co warto zwracać uwagę, szukając rzetelnej firmy?

Meble do sklepu – różne oferty

Podstawowe informacje, które trzeba znać, znajdują się w opisie oferty. Jeśli zależy Ci na tym, żeby mieć oryginalne meble sklepowe, sprawdź, czy producent umożliwia realizacje projektów indywidualnych, stworzonych specjalnie z myślą o konkretnych firmach. Najlepiej jeśli dysponuje też własnym zespołem projektantów, którzy opracują design tych mebli. W ten sposób będziesz mieć pewność, że nikt inny nie będzie miał takich samych elementów umeblowania w swoim sklepie, a na dodatek, ich funkcjonalność będzie większa. W ofercie powinna też znajdować się informacja o możliwości lakierowania mebli na różne barwy.

Sprzęty stosowane przy produkcji mebli do sklepów

Profesjonalne maszyny do obróbki metali są niezbędne do tego, by móc produkować wytrzymałe meble do sklepów. Warto pytać, z jakiego sprzętu korzysta dany producent. Co powinno się znaleźć w parku maszynowym solidnej firmy? Na pewno spawarki, pasy krawędziowe, wykrawarki laserowe i CNC, dzięki którym można nadać stali pożądany kształt. Jeśli chcesz, żeby meble do sklepu miały wybrany kolor, producent powinien dysponować też lakiernią.

Doświadczenie w tworzeniu umeblowania sklepowego

Współpraca z firmami, które od lat zajmują się produkcją mebli, ma kilka zalet. Pierwsza z nich wiąże się z obszerną wiedzą na temat procesu tworzenia. Dobry sprzęt to nie wszystko – powinien być operowany przez specjalistów, którzy potrafią w pełni wykorzystać jego możliwości. Oni najlepiej będą wiedzieli, m.in. jaką moc wiązki dobrać do grubości metalu podczas cięcia laserem albo która technika będzie najlepsza do obróbki stalowych regałów. Poza tym, bogate doświadczenie sugeruje też, że meble do sklepu tego producenta są funkcjonalne, bo jego usługi od lat cieszą się popularnością.

Portfolio firmy

Przed podjęciem decyzji o współpracy, najlepiej przejrzeć też portfolio producenta. W ten sposób możesz sprawdzić jak prezentują się jego meble sklepowe. Przykładowo, na stronie www.vonart.com.pl/oferta/meble-sklepowe/ można zobaczyć zdjęcia wnętrz lokali, w których znajdują się meble jednego z wrocławskich producentów. O ich funkcjonalności najlepiej przekonasz się, odwiedzając jeden ze sklepów, których umeblowanie zostało dostarczone właśnie przez tę firmę. Zapytaj producenta, z jakimi sieciami handlowymi miał okazję współpracować i zobacz, jak jego meble do sklepów sprawdzają się w warunkach, do których zostały przeznaczone.

Cena usługi często bywa ważnym czynnikiem przy wyborze producenta, ale zazwyczaj jej wysokość jest zależna od wielkości zlecenia i jego specyfiki. Wcześniej warto jednak zorientować się, czy współpraca z wybraną firmą rzeczywiście jest opłacalna i czy w jej wyniku otrzymasz meble sklepowe, które będą całkowicie spełniać Twoje oczekiwania.