Dziecko musi mieć piękną i funkcjonalną łazienkę. Spraw, aby twoja pociecha czuła się dobrze podczas porannej toalety. Zadbaj także o bezpieczeństwo. Jak wygląda idealna łazienka dziecka?

Łazienka dziecka: wesoła przestrzeń

Jak wiemy, świat dziecka jest zupełnie inny od naszego. To rzeczywistość mniej ponura. Dzieci kojarzą nam się z beztroską, uśmiechem i zabawą. Urządzając łazienkę dla dziecka, nie możemy o tym zapominać. Pomieszczenie powinno zawierać wesołe i żywe barwy. Ściany nie mogą potęgować u pociech uczucia depresji czy zniechęcenia. To co wizualne, musi być zgrane z tym, co duchowe. Rzeczy znajdujące się w łazience muszą mieć także odpowiednie wymiary. Nie można dopuści do sytuacji, w której malec ledwo dostaje do umywalki.

Projekt

Zastanów się dobrze nad projektem łazienki. Wspomniana w poprzednim akapicie umywalka nie może być umiejscowiona za wysoko ani za nisko. Zagospodaruj miejsce na zabawki dla Twojego dziecka. Z pewnością będzie chciało się nimi bawić podczas kąpieli. Rozmieść mądrze haczyki na ręczniki. Pamiętaj też o tym, że dziecko kiedyś dorośnie. Warto stworzyć taką łazienkę, z której mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Jak najbardziej jest to możliwe. To tzw. łazienka dwupoziomowa. Jeden poziom przeznaczony jest dla starszych, a drugi dla młodszych.

Łazienka dziecka: dodatki

Zapytaj swoją pociechę, co chciałaby mieć w takich łazience. Może płytki z kwiatami, chmurami bądź zwierzątkami. Różnorodność produktów na rynku pozwala na takie rozważanie. A wszystko po to, aby dzieci miały szczęśliwe dzieciństwo. Warto zadbać o odpowiednie dodatki, aby łazienka dziecka była idealną przestrzenią.