Łazienka dziecka jest niezwykłym miejscem. To przestrzeń bitew morskich i zatapiania statków. Ważne, aby przy spełnianiu dziecięcych fantazji pamiętać o bezpieczeństwie. Jak zatem powinna wyglądać odpowiednia łazienka dziecka?

Bezpieczeństwo to podstawa

Ponad wszystko należy zadbać, aby taka łazienka była całkowicie bezpieczna dla dziecka. Meble powinny być odpowiednich wymiarów, najlepiej o zaokrąglonych brzegach oraz zamontowane na odpowiedniej wysokości, tak, aby dziecko bez problemu sięgało bez wdrapywania się na nie. Podłoga powinna być zabezpieczona przed poślizgiem. Dobrze również, gdy obok wanny jest dywanik, który dodatkowo ochroni przed poślizgnięciem się bezpośrednio po wyjściu z niej. Wybór wanny także wymaga zachowania odpowiednich środków ostrożności. Warto na dnie ułożyć matę antypoślizgową, maluchom zaś zakupić specjalne wiaderka czy krzesełka do kąpieli. Pamiętajmy, że należy zatroszczyć się także o czystość wanny.

Łazienka dziecka: kształty i kolory

Stanowczo odradzamy powagi. Zarówno stylistyka, jak i kolorystyka powinny być bajkowe i radosne. Pamiętajmy, że dzieci dopiero uczą się barw oraz właśnie przez kolory odczytują rzeczywistość. Im więcej kolorów, tym świat wydaje się bardziej przyjazny, a życie piękniejsze. Zrezygnujmy z szarości i elementów przytłaczających, gaszących dziecięcą radość. Łazienka w kolorach tęczy zaciekawi każdego malucha, pozytywnie wpłynie także na rozwój jego wyobraźni. Bezpieczeństwo idące w parze z fantazją to fundamenty aranżacji łazienki dla malucha.

Dodatki dla maluchów

Nie należy zapominać o dodatkach dla dzieci takich jak płyny do kąpieli, szampony i odżywki. Na rynku jest dostępne całe mnóstwo produktów dla dzieci. Często mogą być przydatne, jednak to przecież dziecięca wyobraźnia sprzyja zabawie. Gumowe kolorowe kaczki, statki, małe kosze do gry w piłkę – wybór jest wielki. Maluch sam świetnie sobie poradzi w barwnej i radosnej łazience. Nie zabraknie mu uśmiechu i ochoty do pluskania.