Wyroby te służą ludziom od pokoleń, uwielbiamy je za tradycję, unikatowy wygląd oraz trwałość wykonania. Możemy używać ich na co dzień, ozdabiać nimi mieszkanie lub obdarować bliskich oryginalnym prezentem. Dzięki wspaniałej formie nauki tworzenia takich naczyń, czyli warsztatom dla amatorów, każdy może spróbować swoich sił i stworzyć własny produkt ceramiczny. Poznajmy bliżej te oryginalne wyroby.

Na nietypowość ceramiki Bolesławiec wpływa przede wszystkim jej nieszablonowy wygląd. Oprócz popularnych naczyń do kuchni, hitem są ostatnio akcesoria łazienkowe, świeczniki i ozdoby. Dostępne są: kubeczki, pojemniki na mydło, uchwyty na papier, kosze, czy umywalki. Charakter naszego wnętrza świetnie podkreślą ręcznie zdobione ozdoby, świeczniki, czy lampiony. Wychodząc naprzeciw klientom tworzone są również specjalne kolekcje na każde okazje, na przykład na Dzień Matki, Walentynki, czy Wielkanoc. Kolekcje ślubne również podbijają serca klientów, wyróżniają się różnokolorowymi motywami kwiatowymi oraz przeważającą barwą bieli. Wykonane są z ceramiki kamionkowej, malowane naturalnymi farbami, dzięki czemu są trwałe i odporne na mycie. Niezwykle interesujące są również warsztaty ceramiki artystycznej organizowane przez firmy zajmujące się wyrobami ceramicznymi. Podczas takich inicjatyw dzieci mogą tworzyć naczynia od podstaw, co niezwykle rozwija wyobraźnię małego dziecka, a rodzice zyskują wspaniałą i funkcjonalną pamiątkę.

O warsztatach mówi specjalista z firmy zajmującej się wyrobami ceramicznymi polish-pottery.com.pl: „Uczestnicy warsztatów jednodniowych poznają tajniki zdobienia gotowych naczyń tradycyjną metodą stempelkową”. 

Należy zaznaczyć, że takie czynności znakomicie uspokajają zarówno maluchy, jak i dorosłych. Jest to również bardzo dobry pomysł na prezent, ponieważ kto z nas nie marzy o filiżance, czy kubku stworzonym specjalnie dla nas?

Jakie są zalety nietypowych wyrobów ceramicznych?

Przede wszystkim, takie wyroby cechują się niepowtarzalnymi wzorami, motywami ludowymi, nasyceniem kolorów. Dużą wartością jest to, że dostępne są produkty na wiele okazji, dzięki czemu każdy z nich jest wyjątkowy. Niezwykle istotny jest również proces ich obróbki, ponieważ to jemu zawdzięczamy ich trwałość, termoodporność, czy możliwość spożywania w nich żywności. Bez problemu również możemy je myć w zmywarce, ponieważ dekoracje nakładane są podszkliwnie.