Kiedyś łazienka stanowiła wyłącznie miejsce, w którym dbało się o codzienną higienę, dziś jest to również oaza spokoju, gdzie ludzie się relaksują. Odpoczynkowi w tym przypadku będzie sprzyjała nie tylko gorąca woda, hydromasaż i klimatyczne oświetlenie, ale także ogólny wygląd pomieszczenia. Bardzo duży wpływ na całą aranżacje mają płytki łazienkowe. Jakie są ich najmodniejsze wzory?

Jakie trendy i inspiracje można dostrzec w nowoczesnych płytkach łazienkowych?

Projektanci coraz częściej stawiają na odważne wzory, a także nasycone kolory płytek łazienkowych. Szczególnie lubianym przez nich materiałem jest marmur, choć trzeba przyznać, że to niezwykle delikatny produkt. Zawsze można go jednak zastąpić imitacjami. Jeżeli chodzi o kolory, najpopularniejsza jest biel, która optycznie powiększa pomieszczenia. Na topie jest także klasyczna czerń lub odważne kontrastowe połączenia kolorystyczne, które dzielą się na mniejsze i większe płytki w różnych strefach.

Oprócz delikatnych wzorów bardzo często klienci inwestują w mozaikowe płyty lub takie, które pokryte są atrakcyjnym ornamentem – nie nakłada się ich jednak na wszystkie ściany, a łączy z gładkimi powierzchniami. Płytki zgodne z obecnymi trendami zapewnia firma Maxima, która przoduje na rynku wyposażeń łazienkowych na terenie województwa lubuskiego.

Najmodniejsze wzory płytek łazienkowych

Najmodniejsze i najczęściej spotykane wzory płytek łazienkowych to m.in.:

  • płytki drewnopodobne – najczęściej imitują one takie drzewa jak dąb czy sosnę. Wbrew pozorom nie mają chropowatej powierzchni – są odpowiednio wygładzone. Także ich pielęgnacja nie jest trudna. Takie rozwiązanie jest dobre, jeśli chce się poczuć jak w prawdziwym SPA,
  • płytki imitujące beton – płytki doskonale prezentują się w połączeniu z drewnem i czarnymi elementami. Taka łazienka sprawia wrażenie niezwykle nowoczesnej,
  • płytki wielkoformatowe – duże płytki powiększają optycznie łazienkę, jest to więc dobre rozwiązanie do pomieszczeń stosunkowo małych. Dobrze wyglądają, jeżeli są zrobione z marmuru lub z materiału, który go imituje,
  • płytki 3D – czyli różne niestandardowe kształty, takie jak kwadraty, fale czy koła, które znacząco ożywią, jak i unowocześnią łazienkową przestrzeń.

Obecnie popularne są także mozaiki: szklane, z kamieni czy drewna.

Aby łazienka była stylowa, warto w pierwszej kolejności zastanowić się nad odpowiednim wzorem płytek. Ich wygląd będzie miał bowiem duże znaczenie dla efektu końcowego.