Marmur to wyjątkowo piękny kamień, który umieszczony we wnętrzu nadaje mu szlachetnego i luksusowego charakteru. Może być ozdobą każdego pomieszczenia, aczkolwiek dość często wybierany jest jako element wyposażenia łazienki. Ważne jest jego odpowiednie dopasowanie do wnętrza i późniejsze pielęgnowanie. Tylko odpowiednio wykonywana impregnacja jest w stanie zapewnić jego piękny wygląd przez wiele lat.

Jakie kolory marmuru można wybrać?

Marmur to kamień składający się głównie z kalcytu bądź dolomitu, choć jego dużą część stanowią inne minerały. Odpowiednie dopasowanie kamiennych płyt pozwala uzyskać ciekawy wzór. Możliwe jest takie ich dobranie, aby zachować użylenie kierunkowe lub zastosować ułożenie płyt na tzw. lustrzane odbicie.  W zależności od upodobań możliwe jest również wybranie faktury marmuru – płaszczyzna może być polerowana bądź satynowana. Najczęstszymi kolorami, jakie może przybrać marmur, : biel, szarość, beż, brąz, żółć, zieleń, czerwień czy też czerń. Wielbiciele surowca zgodnie twierdzą, że w kamieniu można zobaczyć wszystkie kolory tęczy, w zależności od kąta padania światła. 

Łazienka w marmurze – skąd jej ogromna popularność?

Coraz więcej firm zajmujących się sprzedażą i produkcją wyrobów z kamienia, takich jak Krak Stone, oferuje szeroki wybór elementów wyposażenia łazienki. Marmur pozwala stworzyć wnętrze białe, przestronne, minimalistyczne, a przy tym higienicznie czyste co jest doceniane właśnie w idealnych łazienkach. Omawiany surowiec jest niezwykle piękny, ale też stanowi ozdobę wnętrza, dzięki czemu idealnie wkomponowuje się jako dodatek do minimalistycznej armatury. Jeśli jednak wnętrze łazienki zostanie wzbogacone czarnymi akcentami, np. w postaci pomalowanej na czarno wnęki, to wprowadzi nutę elegancji. Z kolei wybranie kamienia z elementami brązowych żyłek pozwala wkomponować go idealnie we wnętrze z drewnianą podłogą bądź innymi elementami ozdobnymi z tego materiału.

Jak wykorzystać marmur w łazience?

Jednym z ciekawych elementów, jakie obejmują wyroby z marmuru, jest umywalka wykonana z tego kamienia. Zawsze stanowi wyszukaną ozdobę wnętrza, a wybranie jej w minimalistycznej formie pozwala zadbać o prostotę pomieszczenia. Planując łazienkę z marmurem, warto ustalić, czy ważniejsze jest stworzenie niepowtarzalnego wnętrza, czy też funkcjonalnego. Elementy przykuwające uwagę na drugim miejscu mają funkcję użytkowe, gdyż ich głównym zadaniem jest dekoracja. Kolejnymi miejscami, w których sprawdza się marmur, są ściany i podłogi. Prezentują się tam niezwykle efektownie. Są nie tylko ozdobą, ale też wykończeniem. Warto również zwrócić uwagę, że odpowiednia obróbka surowca zabezpiecza go przed absorpcją wody, co zwiększa jego żywotność w trudnych warunkach.

[avg] ([per]) [total] vote[s]