Retro oznacza zwrócenie się ku przeszłości. Jak widać, nie każdy jest zwolennikiem nowoczesnych rozwiązań. Wielu z nas stawia na proste, klasyczne lub nawet starodawne stylizacje. Paradoks: modne jest to, co już dawno temu wyszło z mody!

Styl

Styl retro może być związany z różnymi dziedzinami życia, takimi jak sport, muzyka czy motoryzacja. My skupimy się na aranżacji łazienki. W myśl filozofii retro, pomieszczenie musi przenieść nas w inne czasy, zupełnie odległe. Styl retro powstał dla tych, którzy cenią wyróżniające się wnętrza. Kieruj się wyobraźnią. Nie musisz kupować mebli z jednej firmy lub z jednego kompletu. Pokuś się o wyrażanie oryginalności. Ważna jest niekonwencjonalność. Oprócz tego radzimy Ci, abyś skupił się na grze detali w łazience. Zastosuj płyty marmurowe zamiast kamiennych. Nie zapomnij o eleganckiej kolorystyce ścian oraz perfekcyjnym wykończeniu. Radzimy wprowadzić akcesoria takie jak kinkiety czy baterię. Na klimat stylu retro znacząco wpływa także ceramika. Z pewnością kojarzy się nam z tym, co dawne. Jeśli chodzi o barwę ścian zalecamy zastosować aksamitną szarość. To świetne tło dla owej gry detali, o której była już mowa. Smaczku dodadzą biało-czarne fotografie, koniecznie oprawione. Jeśli wszystko wykonasz perfekcyjnie, łazienka powinna przypominać salonik kąpielowy stolicy Francji.

Postaw na luz

Oprócz klasycznego stylu retro istnieje inna odmiana. To projekt łazienki retro na luzie. Być może nie odpowiada Ci przesadny luksus, nienaturalny powiew historii, nadmiar detali. Postaw na biało-czerwone kafelki podłogowe. Zastosuj meble, których nie ma w sklepach, a jedynie znajdziesz je na złomowiskach czy giełdach staroci. Wykorzystaj umeblowanie, które było częścią PRL-u. Tęsknisz za dawnymi aranżacjami, których nie zaoferuje Ci rynek? Zastąp umywalkę szafeczką z lat 60. Pozwól starociom przeżyć ponownie młode lata. Zamiast biało-czarnych kafelków zrób podłogę z drewna. Zaaranżuj swoją łazienkę wedle zainteresowań i gustu. Wiedz o tym, że możesz łączyć wyposażenie z różnych epok. Na tym właśnie polega styl retro, że podejście do historii jest całkiem wolne. Nie ma ścisłych reguł, dlatego postaw na luz i wyobraźnię.