Czy łazienka zawsze musi kojarzyć się ze standardowymi płytkami? Jest mnóstwo innych pomysłów na aranżację. Może by tak skusić się na łazienkę w drewnie? Czemu nie?

Łazienka w aranżacji drewnianej

Doskonale sprawdzą się gatunki z drewna egzotycznego. Są nie tylko trwałe, lecz także bardzo modne ze względu na elegancję. Polecamy zastosowanie w projekcie łazienki gatunków takich jak badi, iroko, merbau czy tek. Warto pomyśleć o połączeniu różnych gatunków drewna, co może dać bardzo interesujący efekt wizualny. Pamiętajmy, że materiały, które wybierzemy, muszą charakteryzować się stabilnością. Nie wolno dopuścić do kurczenia czy rozszerzania pod wpływem wilgotności powietrza. Blaty, boazerie czy półki muszą być solidnie wykonane. Nie nadają się do ich budowy słabe materiały. Nie tylko siła materiału jest ważna. Nie można zapomnieć o odpowiedniej izolacyjności. Dotyczy to w szczególności podług w naszej łazience. Warto stosować dobrej jakości kleje uszczelniacze. Pomimo dobrych zabiegów izolacyjnych w trakcie uzytkowania zawsze ścierajmy rozchlapaną wodę, aby nie wsiąkała w materiał.

Zabezpieczenia

Łazienka wykonana z drewna wygląda bardzo estetycznie, nie zapomnijmy o wszelkich zabezpieczeniach. Wszystko oczywiście zależy od rodzaju drewna, jakim posłużyliśmy się podczas aranżacji łazienki. Czasami wystarczy zastosowanie warstwy oleju bądź lakieru. Olejowania trzeba dokonywać na gorąco. Dzięki temu olej wnika głęboko w drewno. Polecamy zastosować ten zabieg w łazience wykonanej przy użyciu np. teku czy iroko. Po olejowaniu można materiał pokryć warstwą wosku, który dodatkowo zabezpieczy materiał. Wosk zamyka pory w drewnie i stanowi doskonałą izolacją wodną drewna. Przy innych materiałach, takich jak mahoń, cedr czy badi, powinno się wykonać zabieg lakierowania.