Masz malutką łazienkę i chciałbyś, aby miała nietypową aranżacje? Do stworzenia niesamowitego klimatu doskonale nadaje się czerń.

Znaczenie koloru

Barwy pomieszczeń, w których przebywamy, są odzwierciedleniem naszej psychiki. Im bardziej osobowość łączy się z wyglądem naszego mieszkania, tym lepiej dla nas. Nasza dusza harmonizuje się ze światem wewnętrznym. Ta jedność jest przyczyną lepszego samopoczucia i chęci do życia. Dlaczego do małej łazienki z reguły wybiera się jasne kolory? Czy istnieje taka konieczność? Absolutnie nie. Kolor czarny bardziej podkreśla efekt i styl. Dzięki niemu pomieszczenie zyskuje męskość i klimat o jakim wielu być może marzy. Ponadto mała łazienka naprawdę nie traci metrażu.

Projekt

Projekt małej czarnej łazienki być może dla wielu wydaje się szalony. Nic bardziej błędnego. To świetny projekt dla ludzi lubiących zaskoczenia i wyzwania. Człowiek o spokojnym charakterze może czuć się w pomieszczeniu nieco przytłamszony. To projekt dla ludzi lubiących nastrój nocy, mroczność oraz luksusową kąpiel wokół czerni kafelków. Aranżacja wnętrza spowoduje, że pomieszczenie nie będzie wydawało się mniejsze niż faktycznie jest. Warto zadbać o właściwe oświetlenie łazienki. Światło stanowi doskonały kontrast dla ciemności. Silne kontrasty cechują ludzi o mocnych charakterach. Na oświetleniu nie trzeba oszczędzać. Pamiętaj o tym, że w łazience nie może być jednego źródła światła. Oświetlenie powinno być punktowe. Warto pomyśleć o suficie podwieszanym. Kolejną ważną sprawą dotyczącą oświetlenia jest kierunek padania światła. Zdecydowanie radzimy, aby światło było skierowane w dół. Ta technika przyczyni się do powiększenia metrażu. W łazience o czarnej mozaice zrezygnuj z wanny i zainwestuj w prysznic. Nowoczesna kabina doda lekkości pomieszczeniu, a także podkreśli męski charakter. Umywalka oraz sedes powinny lśnić bielą i podobnie jak światło stanowić wyraźny kontrast dla czarnych płytek łazienkowych.

Akcesoria

Warto pomyśleć również o akcesoriach. W łazience z czarną mozaiką nie może ich zabraknąć. Mowa tu o kryształowym lustrze czy beżowej zasłonce. Łazienka z głęboką czernią powinna być radością dla oczu, a także zaprzeczeniem wszelkich stereotypów związanych z aranżacją wnętrz.