Przed aranżacją przestrzeni mieszkaniowej warto zdecydować się na wybór motywu przewodniego, któremu będą podporządkowane wszystkie elementy wystroju. Jednym z ciekawych rozwiązań jest wykorzystanie kolorów i akcesoriów charakterystycznych dla stylu loftowego. Warto wiedzieć, w jaki sposób zaaranżować łazienkę, by nawiązywała do przemysłowego klimatu.

Inspiracje

Lofty stanowiły mieszkania zaaranżowane w dawnych fabrykach lub magazynach. Moda na tego typu przestrzenie pojawiła się w Polsce w XIX wieku. Pierwsze lofty zostały zaaranżowane w łódzkiej fabryce Karola Scheiblera. Wyróżnikiem mieszkań w tym stylu jest duża, wysoka i otwarta przestrzeń. Wypełnione są  one meblami i dodatkami, nawiązującymi do industrializmu. Hard lofty stanowią obiekty, powstające w poprzemysłowych budynkach i przekształcone na przestrzenie mieszkalne. Wyróżnia je surowy klimat uzyskany, dzięki szklanym lub kamiennym elementom. Mają one również wysokie sufity, duże okna i fabryczne oświetlenia. Soft lofty budowane są natomiast od podstaw. Ich forma nawiązuje jednak do obiektów powstałych na bazie fabrycznych przestrzeni

Aranżacja łazienki

Zastanawiając się nad odpowiednim wypełnieniem loftowego wnętrza, warto zdecydować się na wybór elementów wykonanych z naturalnych, surowych materiałów, wśród których należy wskazać beton, drewno oraz kamień. Łazienka nie powinna być przesycona zbędnymi dekoracjami. Szukając tła dla urządzeń sanitarnych, warto zdecydować się na wybór szarych płytek z niewidocznymi zespoleniami. Chcąc uzyskać efekt kontrastu, jedną ze ścian można wykończyć ceramiką, imitującą drewno. Nawiązanie do surowego, industrialnego stropu będzie stanowił sufit pokryty betonem architektonicznym. W zależności od indywidualnych upodobań można zdecydować się na wybór klasycznych płyt lub strukturalnych tynków. W loftowej łazience idealnie sprawdzi się wanna wolnostojąca w białym kolorze. Warto zdecydować się na wybór modelu z minimalistycznym wykończeniem. Wanna będzie stanowić unikatowe zestawienie z szarymi płytkami. Szukając kontrastu dla tego zestawienia, warto również zdecydować się na wybór czarnych baterii. Powinny to być modele z matowym, a nie połyskującym wykończeniem.

Aranżacja loftowej łazienki nie jest trudna. Trzeba jednak pamiętać, iż styl ten nie pozwala na wykorzystania wielu, niekonwencjonalnych rozwiązań. Loftowe wnętrza mają jednak swój wyjątkowy klimat.

Rate this post