Latarnie i małe latarenki oraz przeróżne lampiony dodają niesamowitego uroku w naszym domu. Dawniej takie lampiony stawiano na dworze, dzisiaj są wyjątkową ozdobą wnętrz. Palące się w nich świeczki tworzą romantyczny nastrój i dają delikatne, tlące się światło. Warto wykorzystać takie latarenki w naszych domach, dodając im nietypowego blasku. Oto nasze podpowiedzi, gdzie je położyć.

Tradycyjnie – na stołach i komodach

Oczywiście takie latarenki możemy traktować jako zwykłe świeczniki i ustawiać je tam, gdzie zwykle zapalamy świece – na stole i na komodach. Pasują do każdego pomieszczenia. Świetnie będą wyglądały w jadalni, sypialni, a także w salonie. Układajmy je pojedynczo, również parami albo po kilka naraz w różnych kolorach i różnej wielkości. Ich charakter podkreślą inne ozdoby – ramki na zdjęcia, figurki, wazony z kwiatami, porcelana i szkło.

Pomysłowo – na schodach

Znajdźmy kilka jednakowych lampionów i poukładajmy je schodek po schodku w naszym mieszkaniu. Jeśli w domu będzie półmrok, świecące się latarenki stworzą w domu niesamowity klimat! Koniecznie wypróbujcie! Innym pomysłem jest ustawienie różnorodnych lampionów i w różnorodny sposób przed wejściem do naszego domu – czy to na małych schodkach, czy na płaskiej powierzchni jeden obok drugiego. Na pewno będzie to miła niespodzianka i kuszące zaproszenie dla gości.

Oryginalnie – na wieszaku

W sprzedaży jest mnóstwo oryginalnych wieszaków, np. takich w formie drzewa. Wieszak będzie pożytecznym gadżetem w przedpokoju, a gdy na poszczególnych gałęziach zawiśnie mały lampion, będzie przypominał prawdziwe drzewo z bajkowych obrazków.

Uroczo – na balkonie

Lampiony dodadzą szczególnie uroczego akcentu na naszych balkonach. Możemy je ułożyć na podłodze, postawić na stoliku albo zawiesić na ścianie lub balustradzie. Jeśli udekorujemy balkon kolorowymi kwiatami, postawimy pastelowe krzesła i stolik – nasz balkon nabierze charakteru vintage.

Niepowtarzalnie – na podłodze

Ciekawy efekt uzyskamy również, stawiając latarenki na podłodze. Rozświetlone lampiony przed naszym łóżkiem stworzą romantyczny nastrój w sypialni, a na podłodze w salonie, np. obok kominka lub jego imitacji, wprowadzą wyjątkową atmosferę i zachęcą do siedzenia, zamiast w fotelu, na dywanie!

[avg] ([per]) [total] vote[s]