Szafki typu cargo to podstawowy element w każdej nowoczesnej kuchni. W porównaniu ze zwykłymi szafkami są bardziej funkcjonalne i ergonomiczne. Dzięki szafkom cargo można w bardzo prosty sposób zmaksymalizować powierzchnię do przechowywania. Są doskonałym rozwiązaniem dla niewielkich kuchni, ale świetnie również sprawdzają się na większych przestrzeniach.

Czym są szafki kuchenne typu cargo?

Najprościej rzecz ujmując, szafki typu cargo to szafki, które wyposażone są w kosze poruszające się na specjalnych prowadnicach. Działają podobnie jak szuflady, jednak wysuwany kosz cargo wyciąg cała zawartość szafki, a nie pojedyncze jej segmenty. Kosze cargo można zamontować w szafkach dolnych, wówczas mówimy o cargo niskim, który świetnie maskuje wolne przestrzenie obok kuchenki lub zmywarki. W szafkach stojących wysokich charakterystycznych dla nowoczesnej zabudowy kuchennej montuje się cargo wysokie, które idealnie sprawdza się w kuchniach o dużym metrażu. Taka szafka może spełniać funkcję spiżarni, a dzięki możliwości wysuwania całej zawartości, utrzymanie porządku w jej wnętrzu jest niezwykle proste.

Po tego rodzaju szafki coraz chętniej sięga się przy projektowaniu wygodnych i ergonomicznych kuchni. Dzięki szafkom cargo korzystanie z kuchni jest jeszcze wygodniejsze, a utrzymanie porządku w szafkach staje się zdecydowanie prostszym zadaniem. Firmą zajmującą się kompleksowym wyposażeniem kuchni jest salon mebli kuchennych Agma, w którego ofercie nie mogło zabraknąć również szafek cargo. Zabudowy kuchenne z Gdańska odznaczają się funkcjonalnością, a poszczególne elementy wyposażenia dobierane są z najwyższą starannością. I tu z pomocą przychodzą szafki typu cargo, dzięki którym projektowane przestrzenie stają się niezwykle pragmatyczne.

Zastosowanie szafek typu cargo

Szafki typu cargo bardzo często montuje się we wnękach, w których można urządzić wygodną spiżarnię na przetwory lub suche produkty spożywcze z długim terminem ważności. Ale nie tylko. Kosze cargo doskonale organizują przestrzeń, zatem coraz częściej stosuje się wysuwane kosze w szafkach, w których przechowywane są rozmaite naczynia kuchenne oraz garnki i przyrządy. W koszach cargo jest zdecydowanie łatwiej utrzymać porządek niż w tradycyjnych szafkach, głównie dlatego, że jest bardzo łatwy dostęp do ich zawartości.

Bez wątpienia szafy cargo są tym, co czyni kuchnię bardziej komfortową. Bez nich wygodne przechowywanie jest wręcz niemożliwe, nawet w bardzo dużej kuchni. Są niezastąpione na małych przestrzeniach, ponieważ pozwalają w pełni wykorzystać potencjach wolnego miejsca.

Rate this post