Przeprowadzasz się do nowego mieszkania i musisz podjąć decyzje o jego zagospodarowaniu? A może znudził ci się dotychczasowy wystrój i masz ochotę na zmiany? Oto kilka przykładów, jak stworzyć spójną aranżację kuchni, aby czuć się w niej komfortowo i bezpiecznie.

Kuchnia twoją wizytówką

Można powiedzieć, że kuchnia jest sercem naszego domu, dlatego jeżeli ją dobrze wystroimy może stać się swoistą wizytówką, dzięki której nasi goście nie będą mogli wyjść z podziwu. Jest to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu przyrządzając i spożywając posiłki, rozmyślając przy porannej kawie, a także rozmawiając ze znajomymi i rodziną. Warto, aby wystrój kuchni sprawiał nam dużo satysfakcji i był funkcjonalny.

Niezbędne elementy w kuchni

W każdej kuchni znajduje się kilka niezbędnych mebli, których miejsce jest właśnie w tym pomieszczeniu. Dużym plusem jest możliwość własnego zaaranżowania całego wystroju. Marzy ci się kuchnia w różnych odcieniach bieli? Masz ochotę na nowoczesne szafki, duży okap, przestrzenne oświetlenie i wysoką lodówkę? Weź kartkę i rozrysuj wszystkie niezbędne elementy. Nie zapomnij o stole, który jest najważniejszym meblem w całej kuchni oraz wygodnych krzesłach dających komfort i bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli w domu znajdują się małe dzieci.

Gdzie zamówić odpowiedni projekt kuchni?

Projekt kuchni można zamówić w specjalnych firmach zajmujących się projektowaniem, produkcją i montażem. Jedną z nich jest Kuchnie Pinio, która od 1999 roku wykonała setki projektów różniących się skalą i stylistyką. Dzięki współpracy z najlepszymi i sprawdzonymi producentami akcesoriów i materiałów meblowych, wszystkie realizacje cechują się wysoką jakością oraz precyzją wykonania mebli. Ogólna współpraca przebiega w czterech etapach:

  • planowanie (spotkanie z klientem, podczas którego omawiane są wstępnie: styl kuchni, układ oraz materiały, z których kuchnia ma być wykonana, na bazie dostarczonego rysunku pomieszczenia),
  • projektowanie (na tym etapie przygotowywane są: projekt, wizualizacja oraz wycena),
  • przygotowania (po zaakceptowaniu projektu przeprowadzane są pomiary w miejscu montażu oraz ostatecznie ustalane materiały niezbędne do wykonania kuchni),
  • realizacja (ostatni etap, na który składa się produkcja mebli oraz ich montaż).

Wszystkie projekty firmy Kuchnie Pinio charakteryzują się funkcjonalnością, dobrą aranżacją oraz wysmakowaną estetyką, dzięki czemu tworzą spójną koncepcję zgodną z oczekiwaniami klientów.