Toskania słynie głównie z turystyki, znajdziemy tam wyborne wina. Kuchnia regionalna jest wyjątkowa, jednak nie tylko sztuka kulinarna przyciąga uwagę, lecz także toskańskie pomysły na aranżacje wnętrza. Jak w Twoim mieszkaniu będzie wyglądała kuchnia toskańska?

Śródziemnomorskie wnętrze

Styl toskański jest ściśle związany z kulturą śródziemnomorską. Tę kulturą można w zasadzie opisać w trzech charakterystycznych słowach: romantyczność, naturalność oraz rustykalność. Główna barwa, jaka dominuje w stylu toskańskim, to piękna i czysta biel. Owa biel świetnie łączy się kamiennymi posadzkami i surowym drewnem. Do bieli świetnie pasują motywy błękitne oraz zielone. Aranżacja wnętrza w stylu toskańskim jest szczególnie miła dla oczu. Polecamy romantyczny toskański projekt kuchni. Gotowanie zamieni się w magiczny rytuał.

kuchnia toskańska: jak urządzić?

Projekt kuchni w stylu toskańskim nawiązuje do stylu vintage. W pomieszczeniu muszą się znaleźć śródziemnomorskie elementy. Te znajdziemy na tak zwanym pchlim targu. Mowa tu o starych kredensach z białą bejcą. Meble są zeszlifowane do surowego drewna. Takie umeblowanie doskonale odda nastrój panujący w domu toskańskim np. w Sienie. Odpowiednie umeblowanie można zakupić również w Internecie. Znalazły się tam bardzo ekskluzywne meble i akcesoria kuchenne, które doskonale pasują do stylu toskańskiego. Toskańską romantyczność ukazują takie kolekcje jak MCA Furniture czy Trattoria. Meble są wykonane z drewna sosnowego. Posiadają różne wgniecenia, które potęgują efekt antyczności. Owe kolekcje doskonale nadają się także do wnętrz w stylu rustykalnym.