Urządzając kuchnię, myślimy przede wszystkim o naszej wygodzie i estetyce. Poszukujemy takich rozwiązań, które nie tylko ułatwią nam codzienne przygotowywanie posiłków, ale także nadadzą wnętrzu nowoczesnego i eleganckiego charakteru. Współcześnie, kuchnia jest częścią domu, którą eksponuje się szczególnie chętnie.

Urządzając kuchnię, myślimy przede wszystkim o naszej wygodzie i estetyce. Poszukujemy takich rozwiązań, które nie tylko ułatwią nam codzienne przygotowywanie posiłków, ale także nadadzą wnętrzu nowoczesnego i eleganckiego charakteru. Współcześnie, kuchnia jest częścią domu, którą eksponuje się szczególnie chętnie. Bardzo często bowiem stanowi ona pomieszczenie centralne, zwłaszcza wówczas, gdy w połączeniu z salonem staje się przestrzenią jadalnianą. To w kuchni zbierają się wszyscy domownicy, by spożywać posiłki, rozmawiać, spędzać czas razem. To ona daje możliwość spotkania w jednym miejscu całej rodziny równocześnie. Kluczowym elementem każdej kuchni jest oczywiście stół, pełniący funkcje zarazem estetyczne i towarzyskie. Stół do kuchni to jednak nie tylko niezbędnik, ale też wyzwanie, przed którym stajemy, gdy pragniemy stworzyć niepowtarzalną przestrzeń kuchenną czy jadalnianą.

Kuchnia z salonem – co z wyborem stołu?

Stoły kuchenne pełnią różne funkcje w zależności od tego, czy nasza kuchnia jest połączona z salonem, czy też nie. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się aranżacje, w których kuchnia i salon tworzą zintegrowaną – funkcjonalnie i estetycznie – całość. Dzięki takiemu połączeniu stoły kuchenne zyskują na znaczeniu, jako centrum życia towarzyskiego domu. W przypadku przestrzeni łączonej warto zastanowić się nad wyborem stołu o dużych rozmiarach, nadto wyposażonych w funkcję rozkładania. W salonie meblowym Witek znaleźć można bogaty i ciekawy wybór stołów rozkładanych, które sprawdzą się doskonale podczas domowych przyjęć i uroczystości.

Co jeśli nie dysponujemy dużą przestrzenią?

Zdarza się, że niekiedy nie mamy możliwości połączenia salonu i kuchni, a ponadto takie połączenie byłoby niewskazane ze względów estetycznych czy praktycznych. Gdy dodatkowo nie dysponujemy dużą przestrzenią, musimy zastanowić się, jak możliwie optymalnie zaaranżować naszą kuchnię – tak, by nie sprawiała ona wrażenia przeciążonej, ciasnej. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie niezajmujący dużo miejsca stolik kuchenny. Okrągły lub prostokątny stolik sprawdzi się doskonale w małych mieszkaniach, zapewniając użytkownikom pożądaną wygodę. Poszukując praktycznych i funkcjonalnych rozwiązań do małej kuchni, warto zajrzeć do salonu meblowego Witek.

Nowocześnie czy klasycznie?

Wybierając meble – niezależnie od tego, czy będzie to duży stół czy niewielki stolik do kuchni – często stajemy przed dylematem: nowocześnie czy klasycznie? Współcześnie granica między tym, co nowoczesne a tym, co klasyczne ulega rozmyciu. Często bowiem wnętrza urządzone na pierwszy rzut oka klasycznie zawierają sporo rozwiązań nowoczesnych, pomyślanych jako stylistyczne kontrapunkty. Mając to na uwadze i decydując się na wybór stołu kuchennego, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, czy chcemy, aby stół do kuchni stanowił wyróżniający się element wnętrza, czy też część zintegrowanej estetycznie i funkcjonalnie całości.

[avg] ([per]) [total] vote[s]