Meble kuchenne są niewątpliwie ozdobą kuchni, ale ich rola nie kończy się na tym. Muszą również być funkcjonalne, aby ułatwić pracę w kuchni. Na samym początku należy podjąć decyzję, w jakim stylu chcemy urządzić kuchnię. Warto również wziąć pod uwagę ich trwałość i odporność, gdyż będą one służyć przez wiele lat.

Nowoczesne meble kuchenne – minimalizm i wyrafinowanie

Obecnie bardzo popularne są meble na wysoki połysk. Świetnie sprawdzą się nawet do małych kuchni. Dzięki efektowi lustrzanego odbicia powiększą je optycznie. Są doskonałym wyborem dla osób, które preferują minimalizm oraz wyrafinowanie. Fronty wykonane są z płyty akrylowej, dzięki temu mają gładką powierzchnię, która posiada wysoki połysk. Warto również zauważyć, że doskonale odbijają światło zarówno sztuczne, jak i słoneczne. Jeżeli wybierze się fronty typu lacobel, uzyska się efekt mieniących się kolorów. Szeroki wybór sprawia, że bardzo łatwo dopasować je to każdego stylu aranżacyjnego. Meble na wysoki połysk, mają jednak kilka wad. Przede wszystkim są podatne na uszkodzenia. Widoczne są też na nich wszystkie rysy. Ponadto bardzo trudno utrzymać je w czystości, gdyż widać na nich każdą plamkę czy też odbicie. Ciekawym wyborem są również meble kuchenne matowe. Jednak one lepiej prezentują się w dużych i otwartych kuchniach, ponieważ przytłaczają przestrzeń. Bardzo często wykonane są z litego drewna, które cechuje trwałość. Mogą być także wykonane z płyty mdf. Matowe wykończenie nadaje kuchni ciepła i elegancji. Jednak takie meble są stosunkowo drogie, co dla niektórych osób może być barierą.

Czy warto kupić tanie meble kuchenne?

Szczególnie na początku wiele młodych małżeństw będąc na tzw. dorobku, nie może pozwolić sobie na drogie meble kuchenne. W takiej sytuacji można zdecydować się na wykonane ze sklejki, bądź płyty wiórowej, które dodatkowo pokryte są okleiną. Niewątpliwie zaletą jest niska cena, jak i to, że w razie uszkodzenia, okleinę można wymienić. Niestety są one nietrwałe, pod wpływem pary wodnej, czy wysokiej temperatury mogą się rozklejać. Fronty montowane są na plastikowych elementach, co sprawia, że szafki są niestabilne. Jeżeli decydujesz się na takie meble zwróć uwagę, jaką gwarancję otrzymasz, gdyż w razie problemów, będziesz mógł je zwrócić. Możesz też wykorzystać pastę polerska, która zapewnia meblom większą wytrzymałość.

Meble kuchenne na wymiar – doskonały wybór dla każdej kuchni

Meble wymiar są droższe niż gotowe meble do kuchni. Jednak w wielu przypadkach warto zdecydować się na zabudowę. Jest to bardzo korzystne dla osób, które lubią gotować, wtedy warto aby kuchnia dostosowana była do ich potrzeb. Samemu można ustalić wymiary szafek, ich głębokość, czy też rozmieszczenie. Decyduje się także o ilości szuflad, czy też półek. Można również zabudować sprzęt AGD. Samemu też wybiera się rodzaj blatów, materiał, czy też system otwierania szafek. Można również zdecydować się na niesztampowe i oryginalne rozwiązania, np. blat może wychodzić bezpośrednio od ramy okna. Wtedy nie ma konieczności montować parapetów. Wszystko to sprawia, że meble na wymiar będą spełniać oczekiwania klienta. Warto również zwrócić uwagę, że to doskonały wybór także dla małych, czy też nietypowych kuchni. W przypadku takich pomieszczeń, można zdecydować się na wysoką zabudowę, która sprawi, że zyska się dodatkowe miejsce.

Gotowe zestawy mebli kuchennych – szeroki wybór

Można wybrać spośród wielu opcji, także od producenta mebli kuchennych. Ceny ich są różnorodne, gdyż wszystko zależy od jakości materiałów, które zostały użyte do ich produkcji. Na pewno są one tańsze niż meble na wymiar.

Gotowe zestawy mebli do kuchni mają również swoje zalety. Przede wszystkim na ogół od razu po zakupie, bądź w krótkim czasie zostają przywiezione pod wskazany adres. Ich montaż też jest bardzo łatwy i nie ma potrzeby zatrudniania fachowców. Można je również spokojnie przewieźć w przypadku, gdy zmienia się mieszkanie. Jednak takie meble sprawdzają się najlepiej w dużych kuchniach, o klasycznym kształcie.

Rate this post