Nowoczesne kuchnie są pełne funkcjonalnych rozwiązań, które ułatwiają korzystanie z szafek. Dzięki odpowiednio wyposażonej kuchni o wiele łatwiej wykonywać codzienne czynności. Gotowanie, pieczenie i przygotowywanie posiłków stają się przyjemniejsze. Nawet wyrzucanie śmieci jest prostsze! Sprawdź, jak zaaranżować nowoczesną, pełną pomysłowych rozwiązań zabudowę kuchenną.

Wykonanie i fronty każdej nowoczesnej kuchni

Kiedy chodzi o fronty współczesnych zabudowań kuchennych, większość osób stawia na szafki wykonane w tak zwanym wysokim połysku. Mat, choć równie efektowny, kojarzy się raczej ze stylem vintage, klasycznym albo industrialnym. Nowoczesność lubi gładkie, delikatnie połyskujące materiały i tworzywa. Jeśli chodzi zaś o bardzo modne dziś blaty, są to w szczególności modele kamiennie, a zwłaszcza marmurowe. Takie, które idealnie pasują do wspomnianych już frontów.

Kolorystyka współczesnej kuchni zazwyczaj bazuje na jasnych tonacjach. Biel, złamana biel, krem, beż, delikatna szarość – to ulubione kolory projektantów wnętrz, którzy zajmują się aranżowaniem kuchennych przestrzeni. Jeśli klient ma takie życzenie, powstaje projekt kuchni utrzymanej w ciemnej albo nawet bardzo ciemnej kolorystyce. Czarne blaty i fronty wprowadzają do wnętrza elegancji i oczywistej wyrazistości. Czysta biel kojarzy się natomiast z estetyką, sterylnością i świeżością.

Wyposażenie współczesnej, nowoczesnej kuchni

Projekt nowoczesnej kuchni nie byłby kompletny, gdyby nie odpowiednie wyposażenie. Dziś stawia się na innowacyjne rozwiązania, które ułatwiają gotowanie i korzystanie ze wskazanego pomieszczenia. Przykładem jest system cargo.

W kuchni gromadzimy różne produkty. Z czasem powstaje niestety poważny problem z ich przechowywaniem. Rozwiązaniem jest system wysokiego cargo, który służy do magazynowa produktów kuchennych. Wykorzystując to wyposażenie, zyskujesz wygodę i szybki dostęp do wszystkich potrzebnych Ci artykułów – wyjaśnia przedstawiciel firmy INOXA Industrie.

Popularny dziś system szafek cargo, to jednak nie wszystko. Aby kuchnia była wyposażona na miarę dzisiejszych standardów, konieczne są też specjalne kosze – kosze podblatowe, specjalne kosze do szafek narożnych czy wysuwane kosze na śmieci.

Co zyskasz, decydując się na wspomniane powyżej rozwiązania? Przede wszystkim absolutną wygodę podczas pracy w kuchni. Ponadto, funkcjonalną zabudowę i dokładną segregację wszystkich artykułów i produktów spożywczych. Dzięki specjalnym koszom w całości wykorzystasz też wąskie przestrzenie w pomieszczeniu.