Fronty jako pierwsze rzucają się w oczy osobom wchodzącym do kuchni. Te elementy mebli znacząco wpływają na wygląd mieszkania, stanowią dekorację, a odpowiednie ich dobranie może sprawić, że kuchnia jest bardzo atrakcyjna. Jak więc wybrać fronty do mebli kuchennych i na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Jak dobrać fronty meblowe do kuchni?

Wybór frontów do mebli kuchennych zależy od kilku czynników. Największe znaczenie ma wielkość pomieszczenia. Do małych kuchni o nietypowych kształtach najlepiej sprawdzą się mocno błyszczące i lakierowane fronty. Matowe i gładkie drzwiczki nadadzą się z kolei do kuchni wyposażonych w bogato zdobione meble i matowe ściany. Jeśli dla właściciela kuchni istotny jest kontakt z naturą można postawić na fronty z drewna, które są niezwykle uniwersalne – można je łączyć z każdą aranżacją wnętrza. Szafki, które mają mieć charakter dekoracyjny, powinny być wyposażone w oryginalne fronty, na przykład z ciekawym rysunkiem. Dla osób, które lubią niecodzienne rozwiązania, polecane są z kolei fronty w jednym, ale wyróżniającym się kolorze, takim jak mocna czerwień, zieleń lub ognisty pomarańcz.

Fronty do mebli kuchennych jako podstawa atrakcyjnego wyglądu kuchni

Estetyczne drzwi do szafek kuchennych to podstawa dobrze urządzonej kuchni. Najważniejszy jest ich kolor oraz materiał wykonania. Fronty mogą być więc wykonane z materiałów matowych, lakierowanych lub delikatnie połyskujących. Indywidualne wykonanie projektu frontów do mebli kuchennych, jakie oferuje na przykład producent mebli Góra z Cieszyna, pozwoli sprostać oczekiwaniom każdego klienta. Warto zadbać o to, aby design drzwiczek był dopasowany do faktury i barwy podłogi, stołu oraz odcienia ścian. Odważny i kontrastowy motyw może bowiem znacznie dominować nad pozostałymi akcesoriami. Z kolei delikatne i minimalistyczne wzory pozwolą w dyskretny sposób dopełnić aranżację i stworzyć tło dla bardziej kontrastowych dodatków.

Wybór materiału wykonania frontów

Fronty do mebli kuchennych dzielą się na lakierowane oraz foliowane, czyli laminowane. Na lakierowanych drzwiczkach umieszcza się lakier, który chroni powierzchnię mebli przed uszkodzeniem. Błyszczące fronty dobrze rozpraszają światło i podkreślają charakter mebli, dlatego najlepiej sprawdzają się w małych kuchniach. W przestronnych, dużych kuchniach atrakcyjnie mogą prezentować się fronty matowe. Fronty do mebli kuchennych w jasnych barwach z kolei optycznie powiększą pomieszczenie i dadzą wrażenie większego metrażu.

Fronty laminowane pokryte są ochronną folią PVC. Laminat jest łatwy w utrzymaniu, trwały i odporny na działanie promieni słonecznych. Takie fronty idealnie sprawdzą się w silnie oświetlonych kuchniach. Laminowane drzwiczki można kupić w wielu kolorach – są łatwe w czyszczeniu i nie ulegają zniszczeniom pod wpływem wilgoci. Alternatywą frontów lakierowanych są fronty akrylowe, które różnią się od nich niższą ceną. Składają się bowiem z okleiny naniesionej na płytę MDF. Mają właściwości antybakteryjne, są ekologiczne i proste w czyszczeniu.

Rate this post