Jednym z przodujących trendów we współczesnej aranżacji wnętrz jest tzw. industrial, czyli inaczej styl industrialny. Mimo iż prezentuje się niezwykle atrakcyjnie zwłaszcza na dużych przestrzeniach, skutecznie powiększy te nieco mniejsze. Ponadto, wyróżnia się surowym charakterem, inspirowanym między innymi przedwojennymi fabrykami, co widać zarówno w doborze mebli, jak i dodatków. Coraz bardziej popularne, staje się jednocześnie wprowadzanie owej stylistyki do kuchni, zamieniając ją w prawdziwe kulinarne laboratorium z efektem „wow”. W otoczeniu designerskich, minimalistycznych lamp i ścian pokrytych cegłą, wszystko zyskuje bowiem niepowtarzalny smak.

W królestwie kontrastów

                Fundamentem industrialnej kuchni są materiały wykończeniowe, jak: beton, granit, czy cegła, które nierzadko wykorzystuje się do produkcji blatów, podłogi, bądź sufitu. Na neutralnym, pozbawionym ozdób tle, rewelacyjnie wyglądają natomiast metalowe rury, klosze, a nawet kable, podkreślające techniczny wyraz pomieszczenia. Z kolei, szafki i stół, a niekiedy wyspa, powinny cechować się jak najprostszą formą. Warto również zaznaczyć, że obecnie, szalenie modne są fronty stalowe.

            Ascetyczną całość dobrze zaś przełamać nieoczywistą dekoracją w postaci kryształowego żyrandola, mylnie kojarzonego wyłącznie z klasycznym wystrojem jadalni. W kontraście do reszty aranżacji, jego masywne ramiona i błyszczące zawieszki będą robiły wprost fenomenalne wrażenie. Tak samo, jeśli zdecydujemy się na stonowaną, spokojną kolorystykę, śmiało możemy zaszaleć z odważnym akcentem w żywych barwach. Oświetlenie, tylko pozornie niepasujące do industrialnej kuchni, kupimy, chociażby w sklepie internetowym z wyposażeniem dla domu, albo stricte z produktami oświetleniowymi, w sekcji: żyrandole do kuchni– szeroki asortyment w przystępnych cenach oferuje na przykład czeska marka Artcrystal Tomeš s.r.o.

Ponadczasowy urok szkła

                Z drugiej strony, tworzywem, które zawsze jest na czasie jest szkło. We wnętrzu industrialnym, doda nowoczesnego sznytu, delikatnie uzupełniając kompozycję. Unikalne, szklane lampy wiszące oraz zaskakujące wzornictwo to zatem gotowa recepta na sukces!- całą masę oryginalnych modeli znajdziemy w Artcrystal Tomeš s.r.o. Mówiąc o ultranowoczesnym żyrandolu w iście postfabrycznej scenerii, lekka, transparentna sylwetka produktu stanowi tu wszak coś w rodzaju przysłowiowej „kropki nad i”.

            Dodatkowo, wysoka jakość wyrobów gwarantuje odporność na stłuczenia i niezawodność na długie lata (dbałość o detale i precyzja wykonania przynoszą doskonałe rezultaty, widoczne gołym okiem). Podobnie, jak kryształowe i szklane, czescy szklarze tworzą żyrandole z mosiądzu (wnoszą one do kuchni dużo światła, nie wspominając już o ciepłej, kojącej wręcz atmosferze). Kształtem przywołują zaś, na myśl dawne historyczne oświetlenie minionych epok z wytwornych pałacowych komnat.Łącząc natomiast, wyrazisty mosiądz z surową kuchnią, kreujemy unikalny styl industrialny, tym razem z nutą vintage.

            Podsumowując, pomysłów na urządzenie industrialnej kuchni nie brakuje, a konkretne produkty mogą nam w tym bardzo pomóc. Wystarczy, że zestawimy tradycyjny regał z minimalistycznymi gałkami; cegłę z eleganckim okapem, czy kamienny blat ze złotymi uchwytami szafek i już wychodzimy poza utarty schemat. Industrial rządzi się swoimi prawami, lecz plusem jest miejsce na fantazję i kombinowanie z fakturami i formami. Krótko mówiąc, nie bójmy się eksperymentować, ryzykujmy i bawmy się dobrze!  

Rate this post