Tapety na ściany są atrakcyjną alternatywą dla malowania, ale podlegają one sezonowym trendom. Jednak obojętnie, jaki wzór jest modny, wytapetowane pomieszczenie wydaje się przytulniejsze i bardziej przyjazne niż tradycyjnie pokryte farbą. Ze statystyk wynika, że najczęściej tapetuje się pokoje dziecięce. Najmłodsi również mają swoje upodobania co do wzorów. Co jest na czasie w 2021 roku?

Motywy roślinne, głównym trendem

W tym sezonie kwiaty będą wszędzie. Króluje klasyka, a dotychczas modne rośliny egzotyczne nabierają barw ziemi, czyli ochry i beżu. Dodatkowo mogą być przyozdobione złotymi lub miedzianymi refleksami. Barwne bukiety i wyraziste kolory będą idealne do salonów. Natomiast propozycja do sypialni to monochromatyczne wzory kwiatów, przywodzące na myśl pastelowe malarstwo.

Oprócz kwiatów oraz akcentów tropikalnych na tapetach będą pojawiać się również egzotyczne zwierzęta. Motywy te uwielbiają najmłodsi. Działające na wyobraźnię wizerunki afrykańskich zwierząt, umiejscowionych wśród bujnej roślinności sawanny to wyrazisty trend w propozycjach dobrych sklepów z artykułami dekoracyjnymi do mieszkań, takich jak Magic Home. Podobne miejsca to skarbnica inspiracji dla wszystkich, którzy pragną modnie, awangardowo i ze smakiem urządzić wnętrza swoich domów.

Ptaki wśród egzotycznych roślin

Obok motywów roślinnych i zwierzęcych istnieje trend, który łączy oba tematy. To egzotyczne ptaki siedzące wśród soczystej flory dżungli. Takie tapety podobają się nie tylko dzieciom. Każdy odbiera te wzory w podobny sposób – kojarzą się one ze spokojem, ciepłem i czystą, przyjazną planetą.

Tapety udające kamienie

Nieco odmiennym trendem niż flora i fauna są tapety o wzorze imitującym kamienie naturalne. Najmodniejsze tapety udają marmur. Taki deseń pasuje do wielu stylów. Warto na niego postawić zarówno w przypadku wystroju klasycznego, jak i nowoczesnego. W dobrych sklepach z tapetami można spotkać wszystkie kolory marmuru z ciekawymi akcentami w postaci żyłek i smug właściwych dla tego rodzaju kamienia. Na tle takiej ściany, bardzo dobrze prezentuje się jasna, jednobarwna kanapa lub duży telewizor. Nie brak też innych ciekawych propozycji, na przykład wzoru kolorowych kamyków przywołujących na myśl popularne kiedyś lastryko.

Stare dobre art déco

Styl art déco to echo zafascynowania latami dwudziestymi i trzydziestymi. Są to przeważnie motywy roślinne poddane zasadom geometrii, jak również kompozycje wielokątów i półokręgów. W tym stylu królują monochromatyczne barwy. Nie brakuje też złota. Królują pastele, ale zdarzają się także kontrasty, takie jak biel z czernią.

Rate this post