Kojarzące się jednoznacznie z okresem PRL-u meblościanki wyszły z mody już bardzo dawno temu. Ten relikt poprzedniej epoki zastąpiły nowoczesne meble systemowe, które doskonale komponują się z wnętrzami różnego rodzaju i znakomicie je uzupełniają, zamiast bezlitośnie przytłaczać. Zamiast niszczyć nasze przestrzenie ciągiem mebli zainstalowanych na jednej ścianie, możemy się tym też bardziej bawić, nadając naszym kompozycjom sporo kreatywności i nieco więcej luzu. W tym przypadku ważna jest przede wszystkim wszechstronność takiego rozwiązania i właśnie to daje meblom systemowym zdecydowaną przewagę. Jak wybrać odpowiednie meble systemowe do naszego salonu?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru mebli do salonu?

Ciekawą i bogatą ofertę posiada sklep Domekon, który dostarcza swoje meble w 48 godzin. Wybierając odpowiedni zestaw mebli lub w tym przypadku, elementy składowe zestawu, należy wziąć pod uwagę, że salon jest w końcu miejscem, gdzie toczy się nie tylko większa część codziennego życia, ale to również miejsce, w którym najczęściej przyjmujemy naszych gości.

Inne sprzęty znajdujące się w pomieszczeniu

O ile nie chcemy w całości zmieniać wystroju i wywracać wszystkiego do góry nogami, to koniecznie powinniśmy wybrać taki kształt, kolor i styl mebli, żeby pasowały one do naszych wnętrz. Warto też dopasować je do już istniejącego i znajdującego się tam inwentarza, tak aby wszystko się ze sobą estetycznie komponowało i współgrało na każdej płaszczyźnie. W końcu salon jest również miejscem wypoczynku, a nic nie zaburza go bardziej niż krzykliwy i źle dobrany wystrój.

Zadbajmy o funkcjonalność

Przy wyborze odpowiednich mebli powinniśmy zadać sobie kluczowe pytanie, a mianowicie do czego będą nam one służyć. Na podstawie tego można wybrać konkretne moduły. Jeżeli na przykład lubimy czytać, to koniecznie zaopatrzmy się w moduł mebli systemowych oferujących półkę na książki lub stoliczek, na którym można ustawić chociażby nocną lampkę.

Dopasujmy rozmiar naszych mebli do powierzchni salonu

Ostatnim elementem, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę, jest wielkość mebli. Pamiętajmy, aby w przypadku niezbyt dużych powierzchni pomieszczenia nie były one zbyt duże, by najzwyczajniej w świecie nie przytłoczyć całości. Podobnie jak w przypadku wyboru innych parametrów, tutaj również powinniśmy przede wszystkim wykazać się zdrowym rozsądkiem. Mając na uwadze te kilka porad, z pewnością dokonamy trafnego wyboru.