Baza nowoczesnej łazienki

Podstawą urządzania nowoczesnej łazienki jest podział pomieszczenia na strefy, które umożliwią wygodne użytkowanie. Wyróżnia się strefę przygotowania z umywalką i lustrem, strefę toaletową oraz wypoczynkową – z wanną lub prysznicem. Najłatwiej zaaranżować w ten sposób łazienki o dużej powierzchni, ale dobre rozplanowanie układu niewielkiej łazienki usprawni codzienne czynności toaletowe.

W związku z tym, że w nowoczesnych wnętrzach króluje minimalizm i prostota, kafelki podłogowe, jak i płytki ścienne zazwyczaj utrzymane są w stonowanej kolorystyce. Najczęściej wybiera się białe, czarne lub utrzymane w szarej tonacji kafelki o prostych formach, bez nadmiernych zdobień. Oczywiście można wprowadzić żywe kolory do nowoczesnej łazienki, np. dzięki odznaczającym się dodatkom, czy meblom.

Chociaż nowoczesne wnętrza nie wyróżniają się różnorodnością w kolorystyce, można urozmaicić je elementami o różnych teksturach. Popularne jest stosowanie betonu, metalu i materiałów pochodzących wprost z natury. Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzanie podłóg lub dodatków drewnianych i drewnopodobnych.

Znaczenie detali

Nowoczesność łazienki jest określana nie tylko przez styl podłóg oraz ścian, ale także przez dodatki oraz elementy armatury. Cechują się geometrycznymi kształtami i funkcjonalnością.

Specjalista z firmy GREEN HOME DESIGN, produkującej drewniane baterie łazienkowe, mówi: Armatura w nowoczesnej łazience zazwyczaj przyjmuje kształt kwadratowych lub prostokątnych brył. Może być wykonana klasycznie z metalu, ale również z surowców naturalnych, jak drewno. Dzięki temu uzyskuje się efekt wnętrza minimalistycznego, ale również eleganckiego.

Dobierając armaturę do łazienki, warto zwrócić uwagę na aspekty praktyczne. Wielkość baterii umywalkowych, prysznicowych, wannowych, czy bidetowych nie powinna być ani zbyt mała, ani zbyt duża.

Nowoczesność to nie tylko wygląd, ale też innowacyjne technologie. Zdecydowanie się na funkcjonalne baterie termostatyczne pozwoli na ustawienie stałej temperatury i ciśnienia wody, a zastosowanie baterii bezdotykowych wpłynie korzystnie na higienę, zapewni większy komfort użytkowania i zmniejszy zużycie wody.

Rate this post