Kochamy świece parafinowe i te z wosku sojowego przede wszystkim za wyjątkowe zapachy. W zależności od wyboru pozwalają nam one zbudować odpowiednią atmosferę w przestrzeni. Warto jednak pamiętać, że świece trzeba umiejętnie palić. Na co zwracać uwagę?

Dlaczego warto sięgnąć po świece zapachowe?

Świece to jeden z najlepszych sposobów na zbudowanie przyjaznego klimatu w pomieszczeniu. Światło świeczki działa uspokajająco, pomaga się wyciszyć, daje wrażenie spokoju i ochrony. Po świeczki sięgamy najchętniej zimą, kiedy pozwalają nam one budować relaksującą atmosferę, kiedy za oknem szaleje śnieg, wiatr czy deszcz. Warto jednak pamiętać, że świece zapachowe fenomenalnie działają zarówno na nasze zmysły, jak i ciało. Bardzo chętnie wykorzystywane są do aromaterapii, która moc zapachu wykorzystuje do osiągnięcia konkretnego efektu. Dobierając odpowiednie zapachy, możemy się skuteczniej zrelaksować, pomóc mięśniom w pozbywaniu się napięć z całego dnia, wyciszyć i uspokoić myśli. Możemy jednak także – z pomocą nieco innych zapachów – osiągnąć zdecydowanie inny efekt: pobudzić się do działania, dodać sobie energii, wprowadzić swój umysł na tory pozytywnego myślenia. Warto więc zadbać, aby świece były z nami w pomieszczeniach. Trzeba jednak także uważnie je palić. 

Świece zapachowe – jak je palić?

Aby świece zapachowe Drogerix paliły się odpowiednio długo, zgodnie z tym, co zapowiada ich producent, trzeba je odpowiednio rozpalić. Oznacza to, że na początku palenia świeczki trzeba roztopić wosk na całej szerokości. Aby to się udało, świecę pali się na początku co najmniej 2-3 godziny. Dzięki temu zagwarantujesz sobie, że świeca odpowiednio będzie się palić. Uchroni cię to także przed powstawaniem w niej tuneli, które sprawiają, że wosk nie wypala się w sposób prawidłowy, a cała świeca pali się zdecydowanie krócej. 

Przy paleniu świeczki warto także upewnić się, że knot nie jest zbyt długi. Dotyczy to tak świec ze zwykłym, jak i drewnianym knotem. Optymalna długość to 3-4 cm. Producenci dbają, aby był on odpowiedniej długości, natomiast czasem w trakcie spalania, szczególnie przy dużych świecach, może on w pewnym momencie stać się zbyt długi i wtedy warto go przyciąć. 

Nie należy zapominać także o stosowaniu odpowiednich akcesoriów, szczególnie przy wąskich świeczkach i woskach zapachowych. Nakładki, klosze, podstawki pomagają zabezpieczyć otoczenie i uchronić się przed rozlanym nieestetycznie woskiem. 

O czym pamiętać, paląc woski zapachowe i świece?

Produkty takie jak świece absolutnie rozpalone nie powinny stać przy oknie, miejscach narażonych na przeciąg, urządzeniach generujących ruch powietrza czy też wywietrznikach. Niestety tego typu miejsca zawsze wiążą się z ryzykiem nie tylko nieprzyjemnego dymienia, ale i rozniesienia ognia na jakiś element wyposażenia, a tego przecież chcemy uniknąć. 

Jak przechowywać świece zapachowe?

Na https://drogerix.pl/ znajdziesz bogaty wybór świec różnego typu. Niezależnie od tego, na jaki produkt się ostatecznie zdecydujesz, pamiętaj, że świece należy przechowywać w chłodnym i zacienionym pomieszczeniu. Są one bardzo wrażliwe na temperaturę i światło. Jeśli kupujesz świece na zapas, koniecznie magazynuj je w chłodnym, ale i suchym miejscu. Wybierz miejsce z dala od światła. Dobrym rozwiązaniem będzie zamykana na drzwiczki szafka lub szuflada. Chroń świecę przed wilgocią, bo kiedy raz zamoknie, możesz jej już nie rozpalić ponownie. Lepiej nie przechowuj świecy w samochodzie przy ekstremalnie wysokich lub niskich temperaturach.