Wnętrza w stylu klasycznym nie muszą sprawiać wrażenia muzealnych. Dom powinien odpowiadać twoim potrzebom. Aby klasyczne elementy wystroju się wyróżniały i były dekoracją wnętrza, warto zastosować zasadę kontrastu. Sprawdźmy, jak zaaranżować klasyczne wnętrze.

Wnętrze w stylu klasycznym nie powinno wywoływać wrażenia, że mieszka się w muzeum. Nie sposób idealnie odtworzyć klimat dawnych wnętrz – dom musi odpowiadać współczesnym potrzebom i oczywiste, że znajdzie się w nim nowoczesny sprzęt.

Urządzając klasyczne wnętrze, pamiętaj o zasadach

Odwołując się do stylu klasycznego, pamiętaj o jego podstawowych zasadach, czyli harmonii i umiarze. Wymaga on, by w doborze mebli i detali kierować się ich jakością.

Zastosuj we wnętrzu kontrast

Jeśli będziesz chciał uwypuklić tylko jeden klasycyzujący element we wnętrzu, warto postawić na umiarkowany kontrast. Dzięki temu zabiegowi stylowe sprzęty będą przyciągały wzrok na neutralnym tle albo przeciwnie – ściany pokryte stylową boazerią lub wzorzystymi tapetami czy też perski dywan o bogatym wzorze na posadzce mogą być bazą dla prostych mebli o eleganckim kształcie.

Zmieniaj wystój wnętrza

Styl klasyczny ma jeszcze jedną zaletę – łatwo odmienisz charakter wnętrza stosunkowo niewielkim nakładem środków, zmieniając jedynie kolor ścian czy zasłony lub dodając choćby jeden mebel. Neutralne kolory tych kupionych wcześniej pozwolą łatwo coś dobrać i zachować harmonię.

Tak urządzone klasyczne wnętrze na pewno zachwyci wszystkich!

Autor: Anna Wojciechowska, Ewa Parol

Rate this post