Grzejniki centralnego ogrzewania kojarzy się raczej z ich funkcjonalnością, czyli oddawaniem ciepła do pomieszczenia. Starsze egzemplarze nie wyglądają zbyt estetycznie. Obecnie producenci stawiają także na piękny wygląd grzejników, które mogą stać się ozdobą każdego pomieszczenia. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Czym charakteryzują się grzejniki dekoracyjne?

Różnice między tradycyjnymi a dekoracyjnymi grzejnikami

Najstarszym rozwiązaniem regulacji ciepła są masywne, żeliwne kaloryfery. Choć cechują się one wytrzymałością i odpornością na korozję, ale z biegiem lat mogą wyglądać nieestetycznie. Podczas remontu warto zdecydować się na nowocześniejsze rozwiązania. Warto zwrócić uwagę na grzejniki stalowe (płytowe, żeberkowe i drabinkowe) lub aluminiowe. Wśród wymienionych opcji za najbardziej ozdobne uchodzą grzejniki stalowe drabinkowe. Posiadają on dokładnie te same właściwości, co żeliwne kaloryfery, a jednocześnie są bardzo praktyczne.

Najważniejsze zalety grzejników dekoracyjnych

Obecnie dużą popularnością cieszą się nowoczesne grzejniki ozdobne. Mają one nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również cechują się wydajnością. Posiadają specjalne grzałki elektryczne, które umożliwią utrzymanie zadanej temperatury grzejnika (niezależnie od temperatury panującej w pomieszczeniu). Dzięki takiemu rozwiązaniu domownicy mogą dowolnie zmniejszać lub zwiększać ogrzewanie.

Grzejniki dekoracyjne posiadają także zabezpieczenia antykorozyjne i powłoki odporne na wilgoć. Można być pewnym długowieczności tego rozwiązania.

Bardzo dobrej jakości grzejniki dekoracyjne reprezentuje firma VASCO, renomowany belgijski producent. Jego polskim dystrybutorem jest przedsiębiorstwo INSIDE Systemy Grzewcze i Sanitarne z Poznania. Oferuje ono ozdobne, idealnie wykończone grzejniki, które uatrakcyjnią każde pomieszczenie.

Czym jeszcze sugerować się przy wyborze grzejników?

Niezależnie od wyglądu, grzejniki powinny posiadać międzynarodowe certyfikaty i wieloletnią gwarancję. Miłośnicy nowoczesnego designu mogą wybierać wersje metalizowane lub malowane proszkowo (na dowolnym kolor). Niektórzy producenci oferują także możliwość zamówienia grzejnika w dowolnym kolorze.

Przed zakupem grzejnika warto też zwrócić uwagę czy jest doprowadzona w to miejsce montażu instalacja c.o. oraz, w przypadku montażu grzałki elektrycznej, czy znajduje się w pobliżu gniazdo elektryczne.  

Rate this post