Właściciele małych mieszkań np. kawalerek często mają problem z pomieszczeniem ubrań i butów. Oczywiście dotyczy to w dużej mierze kobiet. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się ruchome garderoby, które w zależności od aktualnych potrzeb można przesunąć w inne miejsce. Wybór w tym zakresie na rynku jest coraz większy.

Wymiary ruchomej garderoby

Przenośne garderoby, w zależności od przeznaczenia, mają różne wymiary. Te większe i szersze posiadają często dodatkowe półki na buty, torby, walizki czy inne przedmioty, które również trzeba gdzieś ustawić. Dodatkowym ich atutem jest fakt, że są niekiedy stylizowane. Nowoczesne rozwiązania są zdobione i pełne ciekawych, designerskich elementów, choć cały czas prym wiodą proste konstrukcje z rur, które bardzo łatwo przenosić. Takie garderoby przenośne ma w swojej ofercie przykładowo firma Kuchinox. Lekkie garderoby ruchome mieszczą obecnie nie tylko ubrania, ale i buty. Są nieocenione m.in. w przypadku przedpokojów, gdzie nie mieści się klasyczna szafka na buty.

Ruchome garderoby na obuwie

Niektóre modele, dedykowane specjalnie na obuwie, posiadają 3-4 rzędy półek. Są zaskakująco wąskie i nie zajmują zbyt wiele miejsca. Ciekawym rozwiązaniem jest też wieszak stojący, który posiada nie tylko haczyki na ubrania, ale i półki na buty, kapelusze, szale czy wspomniane już walizki. Garderoby ruchome doskonale sprawdzają się oczywiście również w sypialni. Tam postawić można na model bogato zdobiony, stylizowany bądź celowo postarzany, w zależności od aranżacji danego wnętrza. Takie garderoby sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach, gdzie łóżko zajmuje większość wolnego miejsca.

Dla kogo garderoby ruchome będą dobrym rozwiązaniem?

W niektórych sypialniach nie ma już miejsca na klasyczną szafę. Garderoba przenośna stanowi przestrzeń na podstawowe ubrania, które zawsze warto jest mieć pod ręką np. dres czy szlafrok. Wykorzystać ją można jako miejsce przechowywania ręczników, koców czy pościeli. Garderoby ruchome wydają się być idealnym rozwiązaniem dla studentów, którzy wynajmują zwykle niewielkie kawalerki lub pojedyncze pokoje w większych mieszkaniach. Mogą postawić na nie zamiast na popularne od lat szafy materiałowe, które są lekkie, ale jednocześnie mało efektowne pod względem wizualnym. Garderoba przenośna jest nie mniej pojemna, a przy tym również lekka i łatwo można ją przetransportować z miejsca na miejsce. Ponadto wcale nie musi być nudna. Rynek ma w tym zakresie coraz więcej do zaoferowania.

[avg] ([per]) [total] vote[s]