Bezpieczne, trwałe i ciepłe – takie właśnie są garaże z płyty warstwowej. Początkowo wykorzystywane głównie przy wznoszeniu dużych hal stalowych płyty obornickie obecnie znajdują coraz więcej zastosowań, a jednym z najpopularniejszych jest właśnie budowa garaży jedno-, a nawet kilkustanowiskowych. Ponieważ bramy w garażach zajmują bardzo dużą powierzchnię, również one powinny zapewniać maksymalną ochronę termiczną.

Zalety garaży z płyty warstwowej

W obliczu korzyści, jakie daje decyzja o budowie garażu z płyt obornickich, popularność tego rozwiązania nie powinna dziwić. Po pierwsze, budowa w tej technologii jest zdecydowanie tańsza i szybsza od wznoszenia murowanego budynku. Jednocześnie płyty warstwowe zapewniają nieporównywalnie lepsze warunki do przechowywania samochodu niż zwykłe blaszaki.

Zarówno ściany, jak i dach garażu wykonywane są w całości z płyt obornickich, co zapewnia świetną izolacyjność pomieszczenia. Oznacza to, że twoje auto będzie nie tylko zabezpieczone przed bezpośrednim oddziaływaniem opadów atmosferycznych i zanieczyszczeniami niesionymi z wiatrem, ale też przed przegrzewaniem jego wnętrza latem i przemarzaniem zimą – zauważa nasz rozmówca z firmy Alfapanel

Jak wspomnieliśmy już we wstępie, dla uzyskania dobrej izolacyjności całego pomieszczenia również brama musi spełniać odpowiednie wymogi. Dlatego w garażach tego typu wskazany jest montaż bram garażowych produkowanych ze specjalnych paneli. Przyjrzyjmy im się bliżej.

Ciepła i solidna brama garażowa

Do wykonania bramy garażowej z płyt warstwowych stosuje się panele z wypełnieniem poliuretanowym PUR. Współczynnik przenikalności cieplnej dla takich elementów różni się w zależności od ich grubości. Standardowo używane panele bramowe 40 mm charakteryzują się współczynnikiem U na poziomie 0,58 W/m2K, mamy tu więc do czynienia z doskonałymi właściwościami izolacyjnymi. W miejscach, gdzie wymagana jest jeszcze większa ochrona termiczna, można wykorzystać panele o szerszym przekroju, np. 50 a nawet 60 mm.

Niewielka waga warstwowych paneli bramowych umożliwia budowę ruchomej przegrody w konstrukcji segmentowej. Takie rozwiązanie zapewnia wygodę użytkowania i oszczędność miejsca po obu stronach wjazdu. Z kolei zewnętrzne wykończenie płyt garażowych w postaci blach ocynkowanych i powlekanych poliestrem w różnych kolorach sprawia, że element ten jest  nie tylko estetyczny, ale też wyjątkowo odporny na wszelkie uszkodzenia.

Jeśli planujesz budowę garażu z płyty warstwowej, koniecznie skontaktuj się z doświadczonym producentem o ugruntowanej pozycji na rynku. Współpraca z cenioną firmą to najlepsza gwarancja poprawnego wykonania obiektu, który będzie służył ci bez zarzutu przez długie lata.

[avg] ([per]) [total] vote[s]