Bramy garażowe segmentowe to jeden z najpopularniejszych systemów drzwi garażowych. Wynika to przede wszystkim z ich estetyki i przystępnej ceny. Na uwagę zasługuje także montaż bramy segmentowej, który można wykonać praktycznie w każdym garażu, przy wykorzystaniu minimum miejsca. Czy warto wybierać segmentowe bramy garażowe?

Czym się wyróżniają segmentowe bramy garażowe?

Bramy segmentowe występują w kilku dostępnych rodzajach. Zazwyczaj stanowią kombinację poziomych segmentów otwieranych ku górze. Stopniowo przechodzą na prowadnice, które z kolei umieszczone są pod stropem sufitu. Modele otwierane na bok to również jedna z możliwości, jakie oferują bramy garażowe. Lublin oferuje takie rozwiązania, ponieważ często stosowane są w sytuacjach, gdy pod stropem usytuowane są instalacje uniemożliwiające montaż u góry. Typowe bramy segmentowe montuje się od wewnętrznej strony ściany garażu na prowadnicach, które umożliwiają pracę skrzydła. Dużą zaletą tego typu bram garażowych jest fakt, że mogą być montowane w każdym otworze drzwiowym – bez względu na rodzaj i kształt nadproża.

Gdzie sprawdzą się segmentowe bramy garażowe?

Bramy segmentowe ze względu na swoją konstrukcję pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca. Sprawdzają się przy krótkich podjazdach lub garażach zlokalizowanych blisko ulicy, ponieważ ich skrzydło zwija się ku górze albo na bok a sama konstrukcja nie wystaje poza lico muru. Bramy segmentowe wyróżniają się także dużym bezpieczeństwem, ponieważ powstają za pomocą podłużnych elementów, których przestrzenie wypełniają elastyczne łączniki. W efekcie gwarantują wysoki poziom odporności na uszkodzenia mechaniczne i mogą być użytkowane przez długi czas. Zapewniają także dużą wygodę codziennej eksploatacji i rzadko ulegają awariom. Warto jednak pamiętać, że tylko prawidłowy montaż zapewni komfort i bezawaryjność bram segmentowych. Dlatego też Mardom z Lublina oferujący sprzedaż i montaż bram segmentowych, cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród Klientów poszukujących solidnych konstrukcji.

Dlaczego warto wybierać segmentowe bramy garażowe?

Wybór bramy segmentowej jest wyborem na wiele lat, który łączy się z wysoką estetyką tych rozwiązań. Większość modeli wyróżnia eleganckie wzornictwo. Klienci mogą zdecydować się na klasyczny wzór, a także nowoczesne rozwiązania. Dbałość o detale wykończenia połączona z wygodą, bezpieczeństwem, szczelnością i doskonałą izolacją termiczną sprawiają, że bramy segmentowe to najpopularniejszy wybór wśród użytkowników. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej automatyki, bramy zwiększają komfort związany z użytkowaniem.

Rate this post