Co sprawia, że w pewnych pomieszczeniach czujemy się bardzo dobrze, zaś w innych nie mamy ochoty przebywać? Zależy to od dobrej energii gwarantującej spokój ducha oraz poczucie szczęścia.

Filozofia feng shui

Zadbaj o to, aby mieszkanie było urządzone według filozofii feng shui. Polega ona na umożliwieniu swobodnego przepływu pozytywnej energii, która wpływa na nasze samopoczucie. Należy odpowiednio rozplanować obszar wewnątrz domu jak i z zewnątrz. Feng shui w dosłownym tłumaczeniu oznacza wiatr ( symbol tego, co niewidzialne) i wodę ( symbol tego, co nieuchwytne). Większość systemów filozoficznych zakłada, że człowiek musi żyć w zgodzie z naturą, aby być szczęśliwy. Takie założenie to także element feng shui.

Rozplanowanie otoczenia

Dom powinien stać na płaskim terenie i znajdować się w samym centrum.  Zaleca się, aby na tyłach znajdowała się góra mająca ochraniać dom przed niebezpieczeństwami. Powierzchnia przed domem to świetne miejsce na oczko wodne czy fontannę. Aby uniknąć choroby, cała posesja musi tworzyć prostokąt bądź kwadrat. Nierówne kształty są sprzeczne z filozofią feng shui. Harmonię może zburzyć także nieodpowiednie otoczenie. Nie budujmy domów w okolicach zatłoczonych ulic, cmentarzy czy linii wysokiego napięcia.

Pozytywna energia w środku domu

Wnętrze domu musi być tak rozplanowane, aby pozytywna energia nie natrafiała na bariery. Przy urządzaniu wnętrza kierujemy się tzw. mapą Bagua. Przedstawia ona różne sfery życia takie jak: relacje z innymi, rodzina, mądrość czy sława. Nie bez znaczenia jest dopasowanie umeblowania pokoi do osobowości. Atmosfera mieszkania powinna tworzyć jedność z naszym wnętrzem. Okna bądź drzwi nie mogą być naprzeciw siebie, gdyż energia mogłaby się ulotnić na zewnątrz. Istotną rolę pełni dobór kolorów w mieszkaniu oraz wykorzystanie amuletów.

Sprawdzona metoda

Feng shui narodziło się w starożytnych Chinach. Do czasów współczesnych  ludzie aranżują swoje domy tak, aby osiągnąć sukces zawodowy i prywatny. Spokojne i szczęśliwe życie to wystarczająca motywacja. Zasady planowania feng shui są bardzo proste. Należy zbadać pole magnetycznego posesji, gdzie ma powstać dom, stworzyć projekt, zharmonizować wnętrze. Gra jest warta świeczki, gdyż chodzi o nasze zdrowie, bezpieczeństwo i szczęście.

Autor: Tomasz Kaczanowski