Od pewnego czasu da się zauważyć, że powróciła wzmożona dyskusja w temacie tego, czy dywany są już zdecydowanie „passe”,  czy też tego rodzaju wyposażenie nigdy nie wyszło i w dającej się przewidzieć przyszłości nie wyjdzie z mody. Wymiana zdań w tym temacie toczy się między innymi na wyspecjalizowanych blogach zajmujących się designem przestrzeni domowych i mieszkalnych, ale także w magazynach wnętrzarskich i różnego rodzaju forach dyskusyjnych czy nawet w popularnych obecnie social mediach. Wobec powyższego, wydaje się zasadnym, aby zabrać głos w tej dyskusji i opowiedzieć się za tą częścią dyskutantów, która uważa, że, jak przedstawione to zostało bezpośrednio w tytule niniejszego artykułu, dywany nie do końca wyszły z mody! Zapraszamy zatem do lektury niniejszego tekstu, w którym postaramy się przybliżyć Państwu, z jakich to powodów dywany są ciągle praktyczną i pożądaną przez rzesze klientów rzeczą.

Argumentem, bezpośrednio przemawiającym za tym, że dywany nie wyszły z mody i nadal są bardzo chętnie stosowane i kupowane jest przede wszystkim to, że są one bardzo, ale to bardzo praktyczne. Weźmy na przykład takie chodnikowe dywany. Idealnie spełniają one funkcję nie tylko ozdobną, ale przy ich właściwym doborze, nadają się też na swoje rodzaju „matę” zatrzymująca brud i nie pozwalającą na jego rozprzestrzenianie się po innych miejscach w domu. O wygodzie, komforcie i charakterystycznym „cieple” pod stopami nie musimy chyba nawet wspominać, bo jest to coś nader oczywistego.

Powinniśmy również pamiętać, że dywan dywanowi nie równy i na rynku (zwłaszcza zaś na rynku międzynarodowym, zdominowanym przez blisko i dalekowschodnie wzornictwo i całą, przebogatą tradycję produkcji dywanów) aż roi się od różnorodnych, pięknych dywanów, które mogą stanowić świetne urozmaicenie wnętrza nie tylko tradycyjnych domów, ale i nowoczesnych apartamentów, czy industrialnych loftów.

Podsumowując, trudno mówić o tym, aby dywany miały, kolokwialnie mówiąc, wypaść z obiegu, skoro za ich zastosowaniem i używaniem przemawia nie tylko praktyczność, ale i mnogość dostępnego wzornictwa. Sprawia to, że dywan może idealnie pasować do całej gamy przestrzeni domowych, stając się świetnym i oryginalnym uzupełnieniem obranego z góry stylu danego pokoju. W dodatku nikt nie mówi, że musimy mozolnie kłaść dywany na każdej dostępnej przestrzeni płaskiej. Co to, to nie – czasami mniej, oznacza więcej, a gustowny dywanik niby to niedbale „rzucony” nieopodal kominka (przy zachowaniu wszelkich przepisów i zaleceń przeciwpożarowych, rzecz jasna!) lub powieszony na ścianie może dać naprawdę świetny efekt!

Rate this post