Jednym z ważniejszych detali przy aranżacji wnętrz jest dywan. Pełni on zazwyczaj funkcję dekoracyjną, a także funkcjonalną. Na rynku dostępne są modele dywanów nowoczesnych i tradycyjnych. Te pierwsze coraz bardziej zyskują na popularności.

Przed zakupami

Przed zakupem należy przemyśleć, jaki dywan będzie pasował do wnętrz naszego domu. Nie można opierać się jedynie na zdjęciach internetowych. Trzeba osobiście obejrzeć produkt i ocenić, czy będzie dobrze wkomponowywał się do wystroju mieszkania. Dywan może zmienić wystrój wnętrza. Warto zainteresować się ofertą dywanów. Na rynku dostępne są zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne. Tradycyjny dywan w nowoczesnym wystroju mieszkania nie będzie udanym wyborem. Warto przed zakupem dywanu skorzystać ze stosownego poradnika dla osób urządzających mieszkanie. Lepiej się odpowiednio przygotować przed aranżacją niż popełnić niewybaczalną gafę.

Zalety dywanu

Dywan przede wszystkim podkreśla komfort. Zupełnie inny klimat mają mieszkania z dywanami niż te bez nich. Jednak wszystko zależy od gustu. Pamiętaj, że położenie dywanu na całej podłodze odeszło już do lamusa. Teraz kładzie się dywany w jednym miejscu. Dywany mają często kształty owalne. Podkreśla to nowoczesny charakter wnętrz. Oprócz poczucia piękna dywan daje nam przytulne uczucie pod stopami, gdy się po nim chodzi. Wycisza psychikę, pozwala się uspokoić. Do nowoczesnych aranżacji salonów polecamy dywany odważne, wręcz ze wzorami z malarstwa Picassa. Kolorystyka może też przypominać elementy naturalne. Nowoczesność pięknie łączy się z naturą (elementy liści, gałązek, łodyg są elementami stylistyki dywanu).

Rate this post