Urządzając mieszkanie, albo remontując cztery kąty poza doborem mebli, warto zastanowić się dłużej nad rodzajem drzwi wewnętrznych. Chociaż nie jest to oczywisty element decydujący o stylistyce pomieszczenia, również wpływa na jego ogólny wygląd. Drzwi wewnętrzne mogą tworzyć spójną całość razem z resztą elementów wystroju, albo zaburzać panującą harmonię. Czym się kierować podczas dobierania drzwi wewnętrznych?

Kolorystyka pomieszczenia

Kolor drzwi wewnętrznych to jeden z parametrów determinujących ostateczny wybór. Dobrze jest więc świadomie wybrać barwę drzwi, zwracając uwagę na ściany, podłogi i meble we wnętrzu. 

Specjalista ze sklepu firmowego marki VIVENTO – MARDOM, podkreśla: Najlepszą opcją jest wybranie takiego koloru drzwi wewnętrznych, aby pasował do położonej podłogi w pomieszczeniu. Dzięki temu zachowa się jednolitą stylistykę i uniknie nadmiernych kontrastów. Należy również pamiętać, że wszystkie drzwi wewnętrzne w domu lub mieszkaniu powinny być takie same, w związku z tym trzeba się zastanowić, jaki kolor będzie pasował do wystroju wszystkich pokoi. 

Ciekawym rozwiązaniem, które sprawdza się przede wszystkim w nowoczesnych wnętrzach, jest zamontowanie drzwi w kolorze białym. Będą idealnie współgrać zarówno z podłogą z klasycznych brązowych desek, jak i z panelami w stylu skandynawskim, czy surowymi kafelkami. Stanowią idealne rozwiązanie dla właścicieli mieszkań, w których pomieszczenia urządzone są w różnych stylach.

Wzory na drzwiach

Konkretny motyw na drzwiach może kompletnie odmienić charakter pomieszczenia. Proste, klasyczne drzwi bez wzorów, albo z delikatnymi, drewnianymi słojami polecane są do pomieszczeń w nowoczesnym, miejskim stylu, w których dominują takie kolory jak biel, czerń, czy odcienie szarości. Natomiast do tradycyjnych wnętrz, albo mieszkań urządzonych w stylu vintage będą pasowały drzwi wewnętrzne z dodatkowymi ornamentami. Kolejną kwestią do rozważenia jest zakup drzwi z przeszkleniami lub w formie jednolitej płyty. Transparentne przeszklenia w drzwiach pozwalają na większy dostęp promieni słonecznych do pomieszczenia. Jest to szczególnie istotne w przypadku mieszkań o niewielkich powierzchniach. Drzwi bez jakichkolwiek przeszkleń polecane są natomiast do łazienek i toalet. Takie rozwiązanie zapewnia komfort i prywatność domownikom i ich gościom. Oryginalnym pomysłem będzie zamontowanie drzwi przesuwnych albo bezprzylgowych. Nie jest to często spotykane rozwiązanie, dlatego sprawi, że całe mieszkanie zyska charakteru, a goście będą podziwiać wprowadzone innowacje.

Rate this post