Jeszcze jakiś czas temu zewnętrzne drzwi przesuwne kojarzyliśmy niemalże wyłącznie z marketami i biurowcami. Dziś coraz częściej wykorzystujemy je także w naszych domach. Decydujemy się na przesuwne drzwi zewnętrzne do wyjść na tarasy i do ogrodów nie tylko dlatego, że wpisują się w trendy nowoczesnej architektury, a jednocześnie pasują do budynków w tradycyjnym stylu. W naszym artykule przyjrzymy się zaletom drzwi przesuwnych od strony technicznej.

Drzwi przesuwne zewnętrzne do domu – wyjście na taras lub do ogrodu

Przeszklone drzwi przesuwne zewnętrzne to atrakcyjna propozycja oddzielenia wyjścia z domu na taras lub bezpośrednio do ogrodu. Ich największą zaletą jest konstrukcja, która z jednej strony nie zajmuje wiele miejsca (nie ma konieczności pozostawiania wolnej przestrzeni na otwarcie, jak w przypadku okien tarasowych, drzwi o nic nie uderzą), a z drugiej strony pozwala na wypełnienie szkłem większej części ściany – zazwyczaj w salonie, ponieważ okna przesuwne typu HST można wykonać o bardzo dużych wymiarach. W ten sposób możemy maksymalnie wykorzystać światło dzienne, a do tego cieszyć się szerszym (dosłownie) widokiem na zewnątrz. Dla większości z nas to dobra opcja: w końcu staramy się aranżować przestrzeń wokół domów tak, by cieszyła nasze oczy i to o każdej porze roku. W dodatku szerszy widok na zewnątrz optycznie powiększa przestrzeń pomieszczenia. Lubimy takie efekty.

Dodatkowe zalety drzwi przesuwnych

Szukając informacji na temat zalet przesuwnych drzwi zewnętrznych do domów, zazwyczaj spotykamy się z opisanymi powyżej kwestiami. Naszym zdaniem warto jednak dodać coś więcej. Jak mówią nam fachowcy z firmy Raven z Grodziska Mazowieckiego, zaletą drzwi przesuwnych jest także niemal bezszmerowe przesuwanie skrzydeł. Jeśli zostawimy je uchylone lub otwarte, nie będą stukać, jak ma to miejsce w przypadku drzwi otwieranych tradycyjnie. Przy większym wietrze nie ma ryzyka, że drzwi się zatrzasną i ulegną uszkodzeniu. Przesuwne drzwi zewnętrzne to też dla nas dodatkowe bezpieczeństwo: przechodząc przez nie, nie potkniemy się o wystający próg. Omawiane drzwi mogą być produkowane na wymiar; do wyboru mamy różne typy otwarć, wyposażenia, kolorystykę profili, z których są wykonywane. Nowoczesne drzwi przesuwne HST, jak Schuco ThermoSlide gwarantują nam świetną izolacyjność cieplną, co potwierdza fakt, że są wykorzystywane w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Spełniają też wszelkie normy powiązane z izolacyjnością akustyczną, przepuszczalnością powietrza, wodoszczelnością itd.

Rate this post