Obecnie w projektowaniu wnętrz powoli odchodzi moda na chłodne, minimalistyczne przestrzenie w stylu nowoczesnym. Projektanci znowu coraz chętniej sięgają do ponadczasowych mebli drewnianych, których naturalne piękno nie ma sobie równych.

Przytulne wnętrza skandynawskie

Najlepiej rozpoznawalny styl wnętrzarski, którego nieodłącznym elementem jest drewno, to styl skandynawski. Choć zazwyczaj aranżacje te utrzymane są w chłodnych odcieniach i bieli, dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów, wnętrza takie są niezwykle przyjemne – przekonuje nasz rozmówca z Belbazaar.

Dodatki bezpieczne i oryginalne

Decydując się na urządzenie wnętrza w stylu skandynawskim możemy być pewni, że nie popełnimy żadnej gafy. Wybór dodatków do charakterystycznych dla tego stylu mebli z litego drewna jest jednocześnie prosty i bogaty.

Dekoracje prosto z natury

Dodatki, tak jak najważniejsze sprzęty, powinny być wykonane z naturalnych materiałów. Nie musimy tu ograniczać się jedynie do drewna, choć faktycznie wybór drewnianych elementów jest bardzo okazały. Dyskretnie rozstawione rustykalne ramki ze zdjęciami, piękny wieszak przy drzwiach, pudełeczka na drobiazgi, a nawet skrzynia na gazety, z pewnością tchną w twoje wnętrze nowego ducha.

Dekoracje na komodę i półeczkę

Na półce czy komodzie możesz ustawić też stylizowane puszki z metalu czy butelki zdobione parcianym sznurkiem lub ratanem. Doskonale zaprezentują się jako samodzielne ozdoby, a w razie potrzeby możesz wykorzystać je w charakterze wazonów.

Koniecznie zadbaj o obecność uwielbianych przez Skandynawów świeczek, których blask umili wieczory spędzane w domu – radzi ekspert z firmy Belbazaar.

Dekoracje ścienne

Puste ściany można przyozdobić zdjęciami w ramkach, ale znajdzie się tu miejsce również na subtelne obrazki. Aby dochować wierności skandynawskim wpływom, sięgaj po obrazy utrzymane w pastelowych kolorach. W pokoju dziennym czy kuchni świetnie zaprezentuje się też prosty drewniany zegar.