Ścienne dekoracje przestrzenne coraz częściej konkurują z tapetami czy zwykłymi obrazkami. Dzięki nim możemy całkowicie odmienić wnętrze mieszkania lub biura, nie wydając na to fortuny. Nie ma znaczenia, czy bliższy naszemu sercu jest styl industrialny, glamour, vintage czy może boho. W zależności od potrzeb możemy wybrać popularne akcesoria dekoracyjne albo zdecydować się na spersonalizowany projekt.

Obrazy przestrzenne 3D

Obrazy 3D to jeden z najnowszych trendów w dziedzinie aranżacji wnętrz. Dzięki nim możemy całkowicie odmienić walory przestrzenne pomieszczenia, które urządzamy. To całkowite zaprzeczenie klasycznej fototapety na płótnie 2D.

Wykonane w doskonałej jakości i niezwykle realistyczne pejzaże mogą przenosić nas np. nad jezioro, w góry skaliste czy do dżungli. Efekt głębi i doskonałe odwzorowanie rzeczywistości pomagają tworzyć wymarzony klimat salonu, sypialni czy kuchni. Jeżeli nasz klient chce urządzić nietuzinkowe wnętrze i jednocześnie powiększyć je optycznie, polecamy właśnie obrazy przestrzenne 3D – zaznacza specjalista ds. obsługi klienta  firmy Art-Mixgum z Rzek Małych.

Na obraz przestrzenny może trafić nasza ulubiona gwiazda filmowa bądź bohater kreskówki. Częstym motywem są także rośliny i zwierzęta czy kompozycje złożone z oryginalnych wzorów. 

Efekt zielonej ściany

Ciekawą propozycją na urządzenie wnętrza jest ozdobienie jednej ze ścian panelami imitującymi roślinność. Może to być mech, paproć czy bluszcz. Takie aranżacje spodobają się osobom, które w swoim otoczeniu muszą mieć dużo zieleni i motywów nawiązujących do świata natury. Żeby było bardziej zielono, można też zastosować specjalne maty i dobrać taki wzór, na który przyjemnie będzie nam patrzyć przez lata. Maty naścienne mają także funkcję ochronną. Świetnie sprawdzą się w pomieszczeniu kuchennym i w łazience.

Dekoracje na ścianę dla miłośników drewna

Drewno jest niezwykle wdzięcznym materiałem, z którego można wyczarować prawdziwe cuda. Uczynią one nasz dom piękniejszym i nadadzą mu wrażenie przytulności. Precyzyjnie wycięte frezarką motywy takie jak: liście, kwiaty czy motyle pomogą zbudować klimat, jaki oczekujemy od naszego wnętrza. Współczesna technologia pozwala też na tworzenie o wiele bardziej rozbudowanych form dekoracyjnych. Prawdziwym hitem są mapy świata czy wzorzyste panele ażurowe.

Drewno można wykorzystać zarówno w celach estetycznych, jak i praktycznych. Fantazyjne ozdoby mogą pełnić jednocześnie funkcje świeczników naściennych, kinkietów czy półek wiszących. Niepowtarzalny klimat, który pomagają tworzyć takie kompozycje, możemy wzmocnić zachowując surowy charakter drewna albo używając farb w naturalnych kolorach, o różnych odcieniach brązu. Dekoracje przestrzenne na ścianę wykonane z drewna idealnie nadają się do ozdobienia pomieszczeń utrzymanych w stylu rustykalnym, skandynawskim czy boho.

Lustrzane kompozycje na ścianę

Ściany lustrzane to sposób na nadanie wnętrzom wyjątkowego charakteru i elegancji, który stosowany jest już od wieków. Z czasem przybyło jednak możliwości związanych z wykorzystaniem luster w celach dekoracyjnych. Potężne tafle lustrzane nie wszędzie się sprawdzą, ale z pewnością mogą je zastąpić nieco mniejsze fragmenty luster. Oryginalne dekoracje dla naszych ścian mogą stanowić kompozycje w kształcie figur geometrycznych, kwiatów, zwierząt oraz w formie mozaik.

Napisy przestrzenne

Napisy przestrzenne to element dekoracyjny stosowany w przypadku, gdy chcemy np. zamieścić motto życiowe czy ulubiony cytat na ścianach mieszkania. Są stosowane zarówno w kuchniach, sypialniach, jak i salonach. Bardzo chętnie sięgają po nie również przedsiębiorcy, którzy urządzają biuro, lub chcą zwrócić uwagę na swoją siedzibę. Przestrzenne logo umieszczone wewnątrz lub na zewnątrz budynku to idealny sposób na uzyskanie efektu promocyjnego dla firmy. Atrakcyjność takiego napisu może podnieść np. za pomocą taśmy LED wbudowanej w całość kompozycji.

Rate this post