Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest odpowiedni dobór zasłon do wnętrza. Poza jednak właściwym wzorem i kolorami istotne jest to, jaki system zapięcia odpowiadać będzie wybranym przez nas zasłonom. Informacja na ten temat pozwoli nam ustalić, czy dany produkt będzie pasować do karniszy, które mamy w naszym wnętrzu. Zasłony na przelotkach są jednym z ciekawszych rozwiązań, przede wszystkim ze względu na swój nowoczesny wygląd.

Zasłony na przelotkach, czyli jakie?

Wiele osób w momencie zderzenia się z koniecznością zakupu zasłon do swojego wnętrza zdaje sobie sprawę z istniejących różnic pomiędzy poszczególnymi rodzajami zasłon. Dużym zaskoczeniem jest to, że do wyboru mamy zasłony na przelotkach i zasłony na taśmie. Które z nich wybrać? Wszystko zależy od tego, jaki mamy karnisz i które z nich bardziej nam odpowiadają pod względem estetyki – mówi ekspert z firmy Polontex S.A.

Zasłony na przelotkach wyróżniają się tym, że na ich górnych partiach znajdują się specjalnie przygotowane otwory, koła, dzięki którym możliwe jest powieszenie tkaniny na karniszu. Co ważne, potrzebny nam jest do tego karnisz rurkowy, tylko przez taki będziemy mogli przełożyć koła. Pamiętajmy, że otwory na zasłonach mają określoną wielkość, tak samo różną grubość mogą mieć karnisze. W związku z tym zawsze ustalmy, jakiej średnicy są koła na naszych zasłonach albo jaką grubość ma wybrany przez nas karnisz. Dobrze kierować się zasadą, by średnica karniszu była mniejsza od średnicy otworów w zasłonie o co najmniej 1 cm.

Co wybrać – zasłony na przelotkach czy zasłony na taśmie?

Niemal wszyscy ci, przed którymi stoi zadanie wyboru odpowiednich zasłon do swojego salonu, sypialni albo innego wnętrza, w którym trzeba zadbać o właściwe zaciemnienie i dobry design, stają przed następującym dylematem – wybrać zasłony na przelotkach czy może lepszym pomysłem będzie zakup zasłon na taśmie. Z największym problemem spotykają się zapewne ci, którzy nie mają jeszcze w domu karnisza i także jego wybór należy aktualnie do ich głównych zadań. W przypadku zasłoń na taśmę mamy do czynienia z produktem, który można zawiesić na standardowym, zwykłym karniszu z kółkami. Zasłony tego rodzaju wyróżniają się tym, że można je zawiesić w trojaki sposób: na haczyki, na żabki lub z wykorzystaniem agrafek. Pamiętajmy jednak, że nie ma możliwości przytwierdzenia ich na flexach lub na przelotkach.

Jeśli zastanawiamy się nad tym, które zasłony będą dla nas lepsze, nie ma jednej, jednoznacznej odpowiedzi. Dzięki taśmie możemy uzyskać o wiele większe marszczenie niż w przypadku zasłon na przelotkach. Z drugiej jednak strony koła nadają tkaninie wyjątkowego charakteru, a całe pomieszczenie, w którym znajdują się te zasłony, staje się bardziej eleganckie i nowoczesne. Chociaż kluczową kwestią jest to, jaki mamy karnisz w domu, to właśnie do niego zmuszeni jesteśmy nierzadko dobierać odpowiednie zasłony. Większy problem mają ci, których zadaniem jest wybór nie tylko rodzaju zasłon, ale też elementu, na którym zostaną powieszone, czyli karnisza. Takie osoby powinny się kierować przede wszystkim swoim gustem, muszą więc stwierdzić, czy podobają im się koła na tkaninie, czy może lepszym rozwiązaniem będą dla nich zasłony na taśmach.

Rate this post