Róż jak najbardziej sprawdza się w domowych aranżacjach. Możemy go śmiało zastosować w projektach kuchni, salonów czy nawet łazienek. Dzięki barwie różowej, wnętrze nabiera delikatności i subtelności. Jak zaaranżować różowe wnętrze?

Różowe ściany

Różowa kolorystyka ścian wpłynie bardzo pozytywnie na klimat całego mieszkania. Odcienie możemy wybrać według własnego gustu. Bardzo popularne są zarówno intensywne jak i stonowane barwy. Mocny róż na ścianie można zestawić z jasnym różem na suficie. To doskonałe połączenie. Intensywny róż dodaje pomieszczeniu niesamowitego uroku, zaś stonowany poszerza przestrzeń. Ponadto, róż nie wpływa niekorzystnie na stan naszej psychiki. Zaletą różowej ściany jest delikatność. Nawet najmocniejszy kolor sprawia wrażenie subtelności.

Róż i drewno

Aranżacje różowego pomieszczenia można umiejętnie połączyć z wykorzystaniem drewna. Drewno doskonale komponuje się z różowym wnętrzem. Warto pomyśleć o interesujących wzorach paneli podłogowych. Drewno powinno mieć stonowaną i jednolitą kolorystykę. W przypadku łazienki lepiej zastosować materiały z drewna egzotycznego, które jest najbardziej trwałe. Drewniana podłoga nie może zdominować kolorystyki całego pomieszczenia. Dominacja różu powinna być jak najbardziej wyraźna. Róż doskonale łączy się nie tylko z drewnem, ale także z materiałami sztucznymi takimi jak szkło, plastik czy ceramika.

Różowe wnętrze: wyposażenie

Z akcesoriami nie należy przesadzać. Pamiętajmy, że róż świetnie pasuje do bieli. Warto umiejętnie zestawić kolorystykę różową z elementami bieli na podłodze czy ścianach. Ciekawym pomysłem będą białe półki na książki i segregatory, a także biały akcent na drewnianej podłodze. Aby ożywić wnętrze, można  połączyć biel z czernią.

Oświetlenie

Projekt różowego wnętrza powinien zawierać dobry pomysł na oświetlenie. Chodzi tu  o oświetlenie naturalne oraz sztuczne. Dobrym pomysłem będą sufity podwieszane. Umiejętne rozłożenie źródeł światła podkreśli urok różowej barwy, a także zaakcentuje różne akcesoria obecne w pomieszczeniu. W dobrze oświetlonym salonie będziemy mogli spotkać się ze znajomymi, odpocząć lub popracować. Różowy salon to świetna przestrzeń do pracy jak i rozrywki. Warto postawić na dobre oświetlenie naturalne. W pomieszczeniu nie może być zbyt ciemno. Efekt uzyskamy rezygnując z zasłon. Pomyślmy o zakupie delikatnych stylowych firanek. Będą doskonale pasowały do aury delikatności obecnej w salonie. Im lepsze połączenie światła i różu, tym lepszy efekt wizualny.

Autor: Tomasz Kaczanowski