Nie da się ukryć, że trendy zdominowały naszą rzeczywistość. Modnie się ubieramy, jemy i wypoczywamy, ale też… mieszkamy. Design to niezwykle istotna dziedzina branży budowlanej i wykończeniowej. Jak się jednak okazuje, trendy dotyczą tu nie tylko podstawowych elementów, takich jak wykończenie ścian czy wybór mebli, bowiem istotną rolę odgrywają tu również tak niepozorne detale, jak klamki do drzwi.

Design klamek do drzwi a aranżacja wnętrz

Klamka to z pozoru mało istotny element drzwi, jednak jeśli bliżej przyjrzeć się tej kwestii, okaże się, że rola tych akcesoriów jest nie do przecenienia. Przede wszystkim element ten pełni niezwykle ważną funkcję jako uchwyt drzwi, umożliwiający wygodne otwieranie i zamykanie skrzydła. Jak się jednak okazuje, nie mniejsze znaczenie ma estetyka klamki. Te pozornie niczym nie wyróżniające się akcesoria bywają nawet zwane biżuterią drzwi, a to dlatego, że stanowią ich ważną ozdobę. Odpowiednio dobrana klamka powinna pasować nie tylko do skrzydła, ale do całej aranżacji wnętrza, tworząc spójną całość z pozostałymi elementami wykończeniowymi i dekoracyjnymi. Sprzyja temu dostępny dzisiaj bogaty asortyment klamek do drzwi, które zachwycają niebanalnym designem. Dzięki temu z łatwością dobierzemy akcesoria odpowiednie do wnętrz nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych.

Modna klamka, czyli jaka?

Modne klamki powinny nie tylko pasować do drzwi, ale też je zdobić. – Mówi przedstawiciel firmy VDS Ładne Klamki. – W tym celu producenci sięgają po oryginalne rozwiązania i stawiają na ciekawą kolorystykę oraz wyszukane wzornictwo. Do wyboru mamy zarówno proste, geometryczne czy wręcz nieco surowe formy, które doskonale sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach, jak i modele bogato zdobione, z rozmaitymi detalami.

Istotnym elementem projektu klamki jest nie tylko kształt uchwytu i rozety, ale też ich wykończenie. W zależności od preferencji możemy zdecydować się na akcesoria matowe bądź błyszczące, a także z ciekawym efektem patyny czy satyny, chromowania oraz niklowania. Interesującą alternatywą dla tradycyjnych modeli mogą być klamki z kolorowymi insertami, czyli wstawkami wykonanymi z różnobarwnych tworzyw. Elegancki czy wręcz nieco luksusowy charakter wnętrz podkreślimy przy pomocy skórzanych zdobień. Warto przy tym pamiętać, że aby wybrane klamki do drzwi jak najdłużej zachowały swoje walory estetyczne, powinny być wykonane z wysokiej klasy materiałów o dużej wytrzymałości, takich jak stal nierdzewna czy mosiądz.

[avg] ([per]) [total] vote[s]