Styl nowoczesny już dawno przestał oznaczać konieczność stosowania elementów ochładzających pomieszczenia, takich jak błyszczące kafelki czy szklane stoły. Mimo że nadal stanowią one część wnętrz w stylu nowoczesnym, nie są one głównymi wyznacznikami tego nurtu. Aktualnie w nowoczesnych domach można spotkać również elementy zaczerpnięte z innych stylów architektonicznych. Poznaj ciekawe sposoby na aranżację nowoczesnej jadalni.

Czym charakteryzują się jadalnie w nowoczesnym stylu?

Wnętrza urządzone w stylu nowoczesnym najczęściej charakteryzują się prostymi formami, pozbawionymi krzykliwych kolorów i wzorów. Jako, że w takich pomieszczeniach króluje minimalizm, do urządzenia jadalni w stylu nowoczesnym nie jest specjalnie potrzebna wnętrzarska smykałka i wyjątkowe wyczucie. Zazwyczaj do stworzenia takiego klimatu we wnętrzu wymagane jest wybranie prostych mebli, pozbawionych zbędnych ozdobników, a także wyzbycie się potrzeby wstawienia do jadalni zbyt wielu ozdób, zwłaszcza tych nie wpisujących się w nowoczesny styl.

Dość popularnym rozwiązaniem w nowoczesnych wnętrzach jest zastosowanie dużych kafli, które mają być alternatywą dla wszechobecnych paneli. Dodatkowo często można spotkać posadzki wykonane z mikrocementu lub marmuru. Tego typu podłoga ochładza wnętrze, a tym samym pozwala nadać mu nowoczesny charakter. Jadalnie urządzone w stylu nowoczesnym najczęściej są również wyposażone w duże stoły, o blatach wykończonych na wysoki połysk. Elementem zwieńczającym nowoczesne wnętrza są również krzesła. Te mogą być wykonane z najróżniejszych materiałów – od pikowanego weluru aż po transparentny plastik.

Jak urządzić jadalnię w nowoczesnym stylu?

Aktualnie w nowoczesnych wnętrzach dominuje prawdziwy eklektyzm. Coraz większą popularność wśród producentów mebli, takich jak studio Zov, zdobywa zapożyczanie poszczególnych elementów charakterystycznych dla innych stylów oraz wprowadzanie ich do wnętrz zaaranżowanych w stylu nowoczesnym. Dzięki temu nie trzeba ograniczać się jedynie do sztywnych ram mebli na wysoki połysk oraz przesadnego minimalizmu. W nowoczesnej jadalni może również pojawić się drewniana podłoga, jeśli w pozostałej części pomieszczenia zostaną zaplanowane rozwiązania o bardziej minimalistycznym i chłodnym charakterze.

Popularne są również meble drewniane lub pokryte mocnymi kolorami, jednak w tej sytuacji sama forma mebla powinna być utrzymana w mocno minimalistycznej konwencji. W jadalni można więc postawić na stół szklany lub kwarcowy, do którego zostaną dostawione proste krzesła o pokryciach w intensywnym kolorze. Styl nowoczesny nadal kojarzony jest z wyposażeniem na wysoki połysk, dlatego można również zastosować go w nowo zaprojektowanym wnętrzu. Jeśli chcemy sobie jednak zaoszczędzić wszechobecnych odcisków palców, tego typu wykończenie można wykorzystać w ozdobach, takich jak wazony czy minimalistyczne figury.

Rate this post