Już od lat bardzo popularną dekoracją ścian są fototapety. Pozwalają zupełnie odnowić wnętrze, nadając mu zupełnie nowego charakteru. Można się nimi cieszyć i w salonie, i w sypialni czy na korytarzu. Wybierając wzór powinniśmy uważać, aby nie przytłoczył pokoju. Błędne decyzje mogą przynieść zupełnie inny efekt od zamierzonego.

Jaki wzór fototapety nie przytłoczy wnętrza?

Fototapety mogą zdobić każde pomieszczenie – również niewielkie pokoje dziecięce czy kuchnię, w której nie mamy zbyt wiele miejsca. Właściwie dobrany wzór nie tylko nie przytłoczy wnętrza, ale nawet – optycznie je powiększy. Taki rezultat możemy otrzymać dzięki fototapetom z perspektywą linearną bądź geometryczną – mówi nasz rozmówca ze sklepu internetowego Kraina Barw. Uzyskamy wrażenie, że możemy wejść w obraz na ścianie. Najlepszy efekt wizualny uzyskamy, wybierając miejski widok z uroczą uliczką albo molem, które wręcz wyprowadza nas na środek morza i praktycznie się nie kończy.

Paski sposobem na nowoczesny i przestronniejszy pokój

Paski są innym sposobem na fototapety wizualnie powiększające przestrzeń. Jeśli chcemy, aby pomieszczenie wydawało się wyższe – kupmy fototapety z pionowymi paskami. Kiedy zaś ma być szersze – z ułożonymi horyzontalnie. Paski powodują, że wnętrze będzie również bardzo nowoczesne. Nie przesadzajmy z dodatkami, ponieważ fototapeta z takim motywem jest już wystarczająco dekoracyjnym elementem.

Krajobraz stworzy przestrzeń

Nie tylko fototapeta z perspektywą może gwarantować większe wnętrze. Również fototapety z pięknymi krajobrazami sprawiają, że nasz pokój wydaje się bardziej przestronny. Możemy wybrać widok wodospadu, gór czy nieba. Sami zadecydujmy, jaki obraz chcemy podziwiać każdego dnia.

Pastele nie przytłaczają

Jeśli paski zupełnie nie pasują do charakteru naszego wnętrza, postawmy na delikatne, pastelowe wzory. Nie od dzisiaj wiadomo, że jasne barwy powiększają przestrzeń, a do tego powodują, że pokój wygląda bardzo przyjemnie. Pastele uspokajają, dlatego pastelowe fototapety są idealnym wyborem do sypialni. Mając na uwadze niniejsze wskazówki, podejmiemy doskonałe decyzje zakupowe.