Nowoczesna armatura łazienkowa charakteryzuje się nie tylko oryginalnymi kształtami, ale również niebanalnymi kolorami. W ostatnim czasie na rynku wnętrzarskim prym wiodą złote baterie łazienkowe. Pod pojęciem “złota łazienka” kryją się różne pomysły na aranżacje. W związku z tym złota armatura łazienkowa jest bardzo zróżnicowana. Wyróżniamy między innymi baterie w kolorze starego złota, złotą armaturę o wysokim połysku i modny odcień rose gold.

Klasyczne złoto

Baterie łazienkowe w kolorze klasycznego złota swoją barwą przypominają złotą biżuterię i ciężkie, drogocenne sztabki. Taka armatura charakteryzuje się wysokim połyskiem, choć w sklepach znajdziesz również rozwiązania matowe. W barwie klasycznego złota wykonuje się obecnie wszystkie elementy armatury łazienkowej, łącznie z deszczownicą czy wężami prysznicowymi. Dzięki temu bez problemu uzyskasz spójny design w swojej łazience, który jest podstawą każdego nowoczesnego wnętrza. Kolor tradycyjnego złota świetnie współgra z bielą i czernią. Takie baterie łazienkowe warto zamontować we wnętrzu urządzonym w stylu nowojorskim. Elementy w barwie klasycznego złota doskonale sprawdzą się również w łazienkach glamour i pomieszczeniach eklektycznych, w których występuje miks różnych nurtów. 

Stare złoto

Powrót do przeszłości to trend, który zdominował wiele dziedzin życia, w tym rynek wnętrzarski. Złota łazienka w stylu retro stanowi połączenie elegancji, luksusu i subtelnych dodatków. W aranżacji dominują szlachetne materiały (drewno, marmur), nie brakuje także ornamentów – zarówno na płytkach, jak i na akcesoriach łazienkowych. Doskonałym uzupełnieniem takiego wnętrza jest stylizowana armatura, najlepiej w kolorze starego złota. Złoto w stylu vintage zostało fabrycznie przetarte i postarzone. Do tego dochodzi retro kształt baterii  – charakterystyczna wylewka i okrągłe kurki często połączone z subtelnymi, białymi elementami. 

Różowe złoto

Niejako na drugim biegunie nurtów wnętrzarskich znajdują się nowoczesne aranżacje w stylu glamour. W takich wnętrzach najczęściej pojawiają się baterie w modnym kolorze rose gold. Różowe złoto barwą przypomina lśniącą miedź. Świetnie współgra z pastelami, tworząc jasną i bardzo przyjemną dla oka aranżację. Co ciekawe, ten kolor baterii coraz częściej pojawia się także w ciemnych łazienkach, głównie we wnętrzach industrialnych. Doskonale wygląda w zestawieniu z cegłą i loftowymi żarówkami. 

Rate this post