Kto powiedział, że musimy siedzieć na zwykłym krześle, fotele bujane zaginęły już wieki temu, a huśtawki są tylko dla dzieci na placach zabaw? Pozwól sobie na szaleństwo i odnów zakurzony na strychu fotel bujany albo zamontuj na środku pokoju… hamak!

Fotel bujany nie za stary?

Właściwie podczas decyzji o fotelu bujanym mamy dwa wyjścia: albo dopasować do pokoju starodawny wiklinowy lub drewniany, albo wybrać jego nowoczesną wersję. Zadziwiającą innowacją jest fotel bujany ze specjalną półką na książki pod siedziskiem. Fotel bujany może zastąpić każdy zwykły fotel, może funkcjonować samodzielnie lub być dopasowany do kanapy. Świetnie komponuje się z każdym rodzajem wnętrza. Wersja staromodna wpasuje się do ciepłych, przytulnych salonów. Idealnie wówczas idzie w parze z nastrojowym kominkiem. W nowoczesnych salonach postawimy współczesne odmiany mebla o niebanalnych kształtach, z różnorodnymi poręczami i obiciami siedzeń.

Huśtawka zamiast krzesła

Wydaje się, że hamaki możemy spotkać tylko na tarasach, a huśtawki w ogrodach albo na placach zabaw. Być może niektórym z nas nawet nie przyjdzie na myśl, że hamaki i huśtawki mogą zawisnąć w naszym salonie, przemieniając wnętrze oraz dodając mu lekkości. Najlepiej do tego celu sprawdzą się pomieszczenia wysokie albo salony w typie loftów. Co więcej, jest to raczej pomysł do zastosowania w przypadku dużych pokoi, w których nie trzeba martwić się o brak miejsca. Huśtawka przecież wymaga odpowiednio dużej przestrzeni. Huśtawka w domu na pewno ucieszy nie tylko dzieci, lecz także dorosłych domowników. Będzie doskonałą formą odpoczynku w domowym zaciszu.